Ana sayfa Mobil iPad’i Fotoğraf Stüdyosuna Dönüştürmek

iPad’i Fotoğraf Stüdyosuna Dönüştürmek

0

CameraMator ile iPad kullanımına fotoğraf anlamında yep yeni bir boyut.
 

Modern teknolojilerin gördüğü yoğun ilginin sonuçları yüzümüzü güldürmeye devam ediyor. özellikle kablosuz bağlantı ve aktarım özellikleri gün geçtikçe farklı boyutlarda teknoloji meraklılarının huzurlarına çıkıveriyor. NFC teknolojisi gibi yenilikçi algoritmalara, video kaydında daha kompkakt boyutlarda pro seviye kameralar ve daha nice teknoloji atılımı karşımıza çıkıyor. Konu fotoğraf olduğunda da teknolojik ilerleme yüksek hızıyla dikkat çekici düzeyde.
 

 
Gerek fotoğrafa yeni başlayanlar gerekse ileri düzeyde fotoğrafa ilgi duyan, profesyonel bir meslek olarak fotoğrafçılığı sürdüren kimseler için gelişmeler hız kesmeden devam ederken iPad kullanıcıları içinde aynı durumun söz konusu olduğunu belirtmekte fayda var. iPad, modern çağın belki de en sükse buluşlarından biri, hemen her yerden dünyayla bağlantıda kalmanıza yarayan bir fenomen aynı zamanda. Elbette fotoğraf söz konusu olduğunda da iPad, çok özel bir konumda yer alıyor.

Fotoğrafa ilişkin iPad teknolojileri hem yazılım hem donanım anlamında son yıllarda özenle geliştirilirken benzersiz uygulamalarla tanıştık. App Store”un uçsuz bucaksız hazineleri içinden yüzümüzü güldüren binlerce fotoğrafçılık uygulamasına ek olarak çok fantastik aksesaurlarla da iPad kullanımı fotoğraf anlamında ilginç noktalara taşınmaya devam ediyor. Bunlardan biri de CameraMator.

 

2013″deki MacWorld fuarında tanıtılan en ilginç ürünlerden biri de CameraMator oldu. Davetlilerin ve basının ilgisini çeken bu ürün aslında DSLR fotoğraf makinaları için tasarlanmış bir aksesuar. Başlıca görevi ise DSLR ile çektiğiniz fotoğrafları iOS cihazlara kablosuz olarak göndermek.

CameraMator”un tek yeteneği tabii ki bu değil. özellikle iPad söz konusu olduğunda bu aksesuar bambaşka bir hal alıyor, amatör ve profesyonel fotoğrafçılar için oldukça ilgi çekici duruma geliyor. çünkü, CameraMator”un iPad”in büyük ekranı üzerinde rahatça kullanılabilen bir fotoğraf düzenleme uygulaması da mevcut. Bu uygulama, fotoğrafı yakalamaktan düzenleme yapmaya kadar birçok olanağı kullanıcılarına sunuyor.
 


 
CameraMator ile birlikte çalışan bir iPad”e DSLR aracılığı ile yakaladığınız görüntüyü anında gönderebiliyor, üzerinde rötuş, iso, kontrast, parlaklık, filteleme vb. birçok değişikliği vakit kaybetmeden yapabiliyorsunuz. Hatta fotoğraf makinasının deklanşörüne bile dokunmadan, iPad üzerinden görüntü yakalayabiliyorsunuz.

Küçük boyutuyla fazladan ağırlık yaratmayan CameraMator, kolayca taşınabiliyor. Cihaz, DSLR makinaya USB arabirimi ile bağlanabiliyor. Şu an için ABD ve Canada”da parakede satışı olan ürün bu ülkelerde $299′dan satışa sunuluyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here