Ana sayfa Mobil iPad”e virüs bulaştı!

iPad”e virüs bulaştı!

0

Apple’ın yeni oyuncağına adeta nazar değdi!

Son zamanlarda iPad’den o kadar fazla söz edildi ki, Apple’ın yeni oyuncağına adeta nazar değdi! Durum karşısında dakika bir gol bir mi desek bilemiyoruz, ancak sonuç itibarıyla iPad, sadece Windows makinelerde bulunan bir virüs tarafından ‘alaşağı’ edilmiş bulunuyor.
Firmanın sevilen CEO’su Steve Jobs ve ‘çetesi’ iPad’in üst düzey güvenli olduğunu söylemişlerdi, ancak cihaz yine de virüsten kurtulamadı. iPad dahil pek çok cihaz için şu zamana kadar “tam anlamıyla güvenli” yakıştırmasını duyduk, ancak açık olan bir şey var ki, bir cihaz ancak güvenli görünebilir. Tabii bu da genellikle Hacker’ların cihazla uğraşmamasıyla doğru orantılı.

Anlaşılan o ki dolandırıcılar bu sefer iPad kullanıcılarını yanıltan bir e-posta hazırlamışlar. Kullanıcı, “iPad yazılım güncellemesi” konu başlıklı bir e-posta alıyor. Bu e-posta içerisindeki link kullanıcıyı doğrudan bir uygulamaya yönlendiriyor. Uygulama indirilip çalıştırıldığı anda igili zararlı sisteme bulaşmış oluyor. E-postadaki linkin yönlendirdiği sayfa, iTunes indirme bölümü görüntüsüyle kullanıcıları iyice yanıltıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here