Ana sayfa İnternet iPad’de Twitter’ın Tüm Özelliklerini Kullanmak

iPad’de Twitter’ın Tüm Özelliklerini Kullanmak

0

Twitter”ın mobil sürümde erişemediğiniz özelliklerine merhaba demeye hazır olun!
 

Kuşkusuz akıllı telefonların ve tabletlerin en önemli kullanım alanlarından birisi de sosyal ağlar. Şirketler, mobil cihazlar için geliştirdiği uygulamar ile kullanıcıların sosyal ağlara kolayca ulaşabilmesi ve paylaşımlarını en çabuk şekliyle yapabilmesini sağlamaya çalışıyor. Buna karışın, masaüstü deneyiminin tam anlamıyla uygulamalara aktarılması epey zaman alıyor.

örneğin, Twitter”in iOS uygulamasına bakarsak hala masaüstü sürümünün sunduğu özellikleri tam anlamıyla sunmadığını görebiliriz. E-posta bildirimleri, Twitter hesabının Facebook”a bağlanması, tasarım ve tema değişiklikleri, uygulamalar, bileşenler gibi birçok Twitter özelliğini uygulama üzerinden kullanılmak mümkün değil.

Bu durumda ilk akla gelen, Safari üzerinden Twitter”a erişmek oluyor ancak bunun da işe yaramadığını söyleyebilirim. Bu şekilde Twitter”a eriştiğinizde karşınıza mobil sürüm çıkıyor ve bu da mevcut iOS uygulamadından daha fazlasını sunmuyor.
 


 
Eğer iPad”inizden masaüstü görünümündeki ve tam özellikli Twitter sayfasına ulaşmak isterseniz aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz: http://mobile.twitter.com/settings/change_ui
Yukarıdaki bağlantı ile Twitter”ın masaüstü sürümüne erişebilirsiniz.

Bu adresi Safari”de açarak Twitter”ın tüm özelliklerini kullanabileceğiniz masastü sürümüne erişebilirsiniz. Bir kere bu bağlantı ile giriş yaparsanız, Safari üzerinden yapacağınız sonraki girişlerinizde, doğrudan masaüstü görünümle karşılaşacaksınız. Yani artık Twitter”ın mobil sürüm ile erişemediğiniz özelliklerini de kullanabilirsiniz. Umarım önümüzdeki yıllarda mobil uygulamalar masaüstü sürümleri aratmayacak şekilde geliştirilir ve kullanıcılar tüm ihtiyaçlarını uygulamalar aracılığı ile karşılayabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here