Ana sayfa Makale iPad’de Film keyfi…

iPad’de Film keyfi…

0

 

 

Kuşkusuz tüm kullanıcıların hayali istedikleri her an istedikleri her cihazla istedikleri her videoyu izleyebilmek. Bu konudaki en başarılı cihaz ise iPad. Gerek yüksek çözünürlüklü ekranı, gerek sahip olduğu teknoloji ile iPad film ya da video her ne izlemek isterseniz isteyin en iyi mobil çözümler arasında.

Elbette video izlemek için birçok iPad kullanıcısı iPad”in içerisinde standart olarak bulunan web tarayıcısı Safari”yi de kullanabilir elbette, ama sadece bu amaca özelleşmiş birçok uygulamanın da mevcut olduğu, çoğu iPad kullanıcısının malumu.

Peki en iyi olanları hangileri? İşte bu soruya yanıtlar aradık ve birçok video izleme uygulamasını ayrı ayrı ele aldık, birçok uygulama arasından en iyilerini bir araya getirdik.

3G hızlarının operatörlere ve bulunduğunuz yere göre değişkenlik göstereceği gerçeğinden yola çıkarak iPad üzerinde izleyeceğiniz videolardan alacağınız performansın Wi-Fi bağlantıyla hala daha iyi olduğunu belirterek, video için kullanılabilecek uygulamalara göz atıyoruz. 

 

Hulu Plus

İçerisinde bir ücretsiz video yayını alanı da bulunan Hulu Plus uygulaması yine içerisinde barındırdığı ücretsiz filmlerle de oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Hulu Plus versiyonu bulunan uygulama özellikle film arşivcileri için yararlı bir kaynak.

Uygulamanın gerek arayüzü gerekse pratikliği tam anlamıyla iPad için optimize halde. Sinema severler için kaçırılmaması gereken uygulamalar arasında.

ücretsiz

 

Netflix

Netflix ücretsiz video yayını yapan bir platformken ki popülerliğini mobil uygulama yapısında da devam ettiriyor. Günümüzde de bünyesinde barındırdığı on binlerce sinema filmi ve binlerce televizyon dizisi ile hala o popülerliğin kayda değer bir kısmını koruyor.

Netflix”in sinema izleyicisi ile yakın bağları bulunuyor ve tüm dünyada bu bağları sürekli olarak daha da sıkı hale getirme amacını ortaya koyuyor uygulama. Sıklıkla güncelleniyor ve arşivine sıklıkla yenilikler eklemek isteyenler için ideal bir platform durumunda yer alıyor. 

ücretsiz

 

ABC Player

Türkiye”deki iPad kullanıcısının en sevdiği şeylerin başında, tüm dünyada olduğu gibi ücretsiz uygulamalar ve devamında da yine ücretsiz şekildeki işleyiş gelir. ücretsiz içerikten kim hoşlanmaz ki? Sırf bu yüzden bile ABC Player, AppStore”un en çok indirilen video uygulamalarından biri.iPad kullanıcıları için en başarılı uygulamalardan biri olmasının altında yatan neden ise elbette ücretsiz içeriklerinin yanı sıra sahip olduğu kesintisiz, kullanışlı arayüz ve arama sistemi. ABC Player ile sinemadan, müzik kliplerine çok sayıda video içeriğine ulaşmak oldukça keyifli ve kolay.

 

mSpotMovies

1980″ler ve 90″lardaki video kasetlerini hatırlayanlar iyi bilecektir, kiralanırlardı. Belli bir ücret karşılığında kasetleri alır, izleyip iade ederdiniz. Elbette arşivcilerin nefret ettiği, asla anlayamayacağı bir şeydi bu ama ekonomikti. üstelik izlenecek çok da film vardı.

Film konusunda zaman değişti, kiralama mantığı da farklı bir boyuta taşındı elbette. örneğin iPad üzerinden film kiralamak ve izlemek mümkün oldu. Filmleri ister tek tek ister aylık üyelik sistemiyle kiralayıp izleyebiliyorsunuz.

Tıpkı NetFlix gibi MspotMovies”de iPad ortamında dijital film kiralama konusuna eğiliyor. mSpotMovies, gerek kullanışlılığı gerekse sahip olduğu çok sayıdaki filmle favorilerinizden olmaya aday. Filmleri tek tek veya aylık üyelik sistemiyle sınırsız olarak iPad”inize indirebilirsiniz. 

 

Joost

Biraz sihre ne dersiniz? örneğin bilgisayarınızdaki filmleriniz iPad”inizden kontrol edilse. Joost tam olarak bu işe yarayan, bir hayli faydalı bir uygulama. Elbette bilgisayarında da film arşivi bulunan teknoloji severler için.

Belirttiğimiz gibi bu uygulama teori ve pratikte diğerlerinden biraz daha farklı çalışmakta. Joost yardımı ile kişisel bilgisayarınızdaki video dosyalarını iPad”iniz üzerinde kontrol edebilirsiniz.

 

CinemaforiPad

Sinema severler için günün belli zamanları önemlidir. Bu zamanlarda film izlenecek, belki de günün bütün stresi unutulup gidecektir. CinemaforiPad, tam olarak hayatı ve “sinemayı” olabildiğince sistematik yaşamak isteyenler için.

Bu uygulama, YouTube”un veri tabanında yer alan videoları belirlenen zamanlarda otomatik olarak oynatmanızı sağlayacak oldukça çekici bir özelliğe sahip.

Mesela akşam 10″da YouTube”unuzdan iPad”e otomatik gelen Spider Man 2 ya da klasikler… Kim istemez?

ücretsiz

 

netTV

Sinemanın bir diğer yanı da elbette televizyon kanalları. Televizyonda yayınlanan yapımlar hala, video akış kanallarının yardımcısı konumunu koruyor. Belli bir kesimin olmazsa olmadı özelliğini de koruyor. üstelik uydunun yaygınlaşması ile birlikte evlerde çok sayıda yabancı kanalın takip edildiği de görülüyor. netTV ise tam da bu noktada karşınızda.

Uygulama sayesinde birçok televizyon kanalına erişim mümkün. Yüzlerce yabancı televizyon kanalının iPad”inize getiren uygulama, elbette internet bağlantısının kalitesine yoğun olarak ihtiyaç duyuyor.

ABD”deki NBC gibi kanallardan tutun da yakın coğrafyadaki kanallara kadar çok sayıda ekranı iPad”e taşıyan netTV”ye bir tür “mobil uydu” desek yanlış olmaz. ücretli netTV Plus seçeneği de var.

ücretsiz

 

TVUPlayer

Bir diğer TV uygulaması da TVUplayer. Dünyanın her yerinden yayın yapan 1000″in üzerindeki televizyon kanalının canlı yayınlarını iPad”inizin ekranınıza taşıyan uygulamanın arayüzü de beğenimizi kazanmaya devam ediyor.

Kullanıcı dostu yapı sergileyen TVUPlayer ile çok geniş bir televizyon kanalı erişim olanağı sizinle.

ücretsiz

 

Dailymotion

Dailymotion, dünya çapında YouTube”dan sonraki en popüler video paylaşım sitesi. Uygulama, YouTube”dan pek de memnun olmayanlara hitap ediyor. Popülerliğinin en büyük etkeni de paylaşım kısıtlamalarının YouTube”daki kadar fazla olmaması.

ücretsiz

 

 

DiscovrMovies

İzlenecek yeni filmler bulmak için yardımınıza koşan bir uygulama DiscovrMovies. Uygulama film dünyasının interaktif bir haritası sayılabilir. Yeni filmleri keşfetmeyi eğlenceli bir hale getiriyor. DiscovrMovies’te yüzbinlerce filmin bulunduğu ekosistem içinde gezinerek, aradığınız veya sevdiğiniz türde benzer birçok filmi bulabiliyorsunuz.

8 TL

 

Air Video

Bu uygulama istediğiniz yerden filmlerinizi ve dizilerinizi rahat bir şekilde izlemenizi sağlıyor. iOS cihazınıza videolarınızı kopyalamanız gerekmiyor. Air Video; AVI, DivX, MKV ve diğer video formatlarını izlemek için harika bir çözüm sunuyor. Kullanımı son derece kolay olan Air Video, videoları oynatmada, ileri ve geri sarmada son derece akıcı.

6 TL

Tivibu Cep HD

Yerli ve yabancı çok sayıda TV kanalına rahatça ulaşabileceğiniz Tivibu Cep HD uygulaması, içeriğindeki filmlerle birlikte film severler için en iyi seçeneklerden bir tanesi.

ücretsiz

 

Kutucuk:

Wi-Fi”a takılın!

Online film izlerken 3G bağlantılara kıyasla Wi-Fi bağlantısı çok daha stabil film izlemeye olanak tanır. Takılan filmlere dur demek istiyorsanız Wi-Fi”a takılın.

 

 

Kutuck:

Sesi çok açmayın!

iPad ekranında film seyrederken Apple Earpods”unuzu ya da benzer bir kulaklık modelini de kullanmanız gerekebiliyor. Ancak sesi çok fazla açmamaya özen gösterin; unutmayın, filmler çılgın ses efektleri ile her an sizi şaşırtmaya yatkınlar!

 

Kutucuk:

IMDb En İyi 10 Film Listesi

1. TheShawshankRedemption (1994)

2. TheGodfather (1972)     

3. TheGodfather: Part II (1974)    

4. Pulp Fiction (1994)

5. Ilbuono, il brutto, il cattivo. (1966)      

6. The Dark Knight (2008)

7. 12 Angry Men (1957)

8. Schindler’sList (1993)    

9. TheLord of the Rings: The Return of theKing (2003)           

10. Fight Club (1999)Netflix

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here