Ana sayfa Haber iPad bombası San Francisco”da patladı

iPad bombası San Francisco”da patladı

0

Apple aylardır konuşulan tabletini nihayet tanıttı

Son aylarda teknoloji gündemini iyice meşgul eden Apple’ın yeni tableti iPad, San Fransico’da Apple’ın CEO’su Steve Jobs tarafından tanıtıldı. Taşınabilir bilgisayar  ve Akıllı telefonlar arsında konumlanan iPad, iPhone’nun yapabildiği birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. İki ürün arasında ise tek bir fark, iPad’in devasa ekranı…

iPad tanıtım gösterisinde Steve Jobs, Apple’ın heyecanla beklenen bu yeni tabletinin, e-posta, internet, resimler tarama, takvim oluşturma, müzik dinleme ve video oynatma gibi özelliklerini sergileyerek ön plana çıkarttı.

9.7 inç LCD ekranı, 683 gram ağırlı ve 0.5 inçlik kalınlığı bulunan iPad’in özelliklerinde, 1Ghz işlemci, modele göre 16, 32, 64 GB’lık bellek, WiFi, Bluetooth 2.1 ve 10 saatlik pil ömrü bulunuyor. 3G uyumlu modelleri de olan iPad hem yatay hem de dikey bir şekilde sanal klavyesi sayesinde rahatlıkla kullanılabilicek.

Bunlara ek olarak iPad’de, iPhone uygulamaları rahatlıkla kullanılabilecek, iPad’in ekranı daha büyük olduğundan, bu uygulamalar normal boyutlarında ve iki katı büyültülmüş şeklinde gözükebilecek. Apple’ın Başkan Yardımcısı Scott Forstall, iPad için özel geliştirilecek uygulamaları da desteklediklerini bildirirken, daha önceden hazırlanmış Electronic Arts, The New York Times ve MLB.com’un iPad uygulamalarını tanıttı.

özellikle Amazon’un kendi tableti Kindle’a rakip olmak ve online olarak hazırlanan kitapların iPad kullanıcıları tarafından okunmasını sağlamak için iBook e-kitap mağzasını açacaklarını belirtti.

iPad’in fiyatları ve diğer fotoğraflarını ileriki sayfalarda bulabilirsiniz.

 

 

İşte iPad fiyatları:

WiFi’li iPad’ler:

-16 gb 499 dolar

-32 gb 599 dolar

-64 gb 699 dolar

WiFi ve 3G’li iPad’ler:

-16 gb 629 dolar

-32 gb 729 dolar

-64 gb 829 dolar

 

iPad’in ilk görüntülerini ileriki sayfalarda bulabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here