Ana sayfa Mobil iPad Aksesuarları

iPad Aksesuarları

0

çok amaçlı iPad aksesuarları


 
 

Orjinal iPad kılıfı

Apple”ın iPad için ürettiği kılıf gerçekten en ince detayına kadar düşünülerek tasarlanmış bir ürün. Tek parça halinde iki kapaktan oluşan case, tableti saran tarafında ekranın girmesi için ayrı bir cebin yanı sıra tuşlar ve girişler için yuvalar barındırıyor. Kılıfın iç tarafı ise yumuşak mikrofiber malzemeden üretilmiş. Dayanıklı malzemeden üretilen dış kapakların aksine çizilmeleri engellemek ve dışarıdan gelen darbeleri emmek için özellikle yumuşak malzeme seçilmiş. Kılıfın en güzel tarafı ise ekranı kapatan kapağı kıvırıp arkaya doğru katladığınızda ürünün bir standa dönüşüyor olması.

Muvit Snow Clip

Muvit”in ürettiği Snow Clip, benzerlerinde çok daha kullanışlı, sıra dışı bir kılıf. Poliüretan kaplaması sayesinde tableti oldukça sert darbelerden bile kolaylıkla koruyan Snow Clip, işlevsellik konusunda da bir adım önde. Dönebilen yapısı ve aparatları sayesinde iPad”inizi birçok farklı açıda kullanabiliyor; dikey ya da yatay olarak döndürebiliyorsunuz. üç kademeli yükseklik ayarı ise, her oturma pozisyonunda kullanım kolaylığı sağlıyor. Muvit Snow Clip”in dönebilen yapısı ve aparatları sayesinde iPad”inizi birçok farklı açıda kullanabiliyor; dikey ya da yatay olarak döndürebiliyorsunuz.

 

Twelve South BookArc

BookArc tasarım açısından özel ölçülere uyarlanmış bir stand. Yumuşak silikon kullanılmış olan BookArc ile iPad”i dört kenarından yatırarak da kullanabilmeniz mümkün. BookArc”ın en önemli artısı tasarımı değil, iPad için geniş ekran bağlantısı sunması. üründeki portlar yardımıyla, iPad”i, Apple Cinema Display”e ya da MacBook veya MacBook Pro”ara bağlayabiliyorsunuz. Kablosuz klavye bağlantısıyla kombine ettiğiniz zaman ise küçük bir iş istasyonuna sahip olabiliyorsunuz.

 
 

Verse Wood

Elektronik cihazlarla sıcak görünümlü ahşap malzemeyi büyük bir ustalıkla birleştiren Verse, müzik sistemlerinden sonra iPad”e de el attı. El yapımı standlı iPad kasaları ahşap dokudan vazgeçemeyenlerin ilk tercihi olacak gibi görünüyor. Ahşap kasaya mükemmel bir şekilde eşlik eden metal ayaklık ise koruyucuyu her ortamda kullanılabilecek şık bir stand haline getiriyor. Bu stand yardımıyla iPad”inizden kolaylıkla film izleyebiliyor, elektronik postalarınızı kontrol edebiliyor ya da şık bir fotoğraf çerçevesi olarak bile kullanabiliyorsunuz.
 

 

Just Mobile UpStand

Just Mobile UpStand, iPad için yüksek tarzda tasarlanmış özel bir masaüstü standı. Alüminyum ağırlıklı UpStand’in destek kısımları kauçukla kaplandığı için, iPad’iniz tam olarak sabit kalıyor. UpStand”in tasarımı, iPad’i masaüstü kullanım için en doğru yükseklikte tutmaya yardımcı olduğu gibi, kablosuz klavye ile çalışırken de hiç zorlanmıyorsunuz. Film izlerken ya da fotoğraf çerçevesi modunu etkin hale getirdiğinizde de bu yükseklik ayarı en iyi görüş açısını sunuyor. Bu donanıma özel uygulamaları yüklerseniz, UpStand, iPad’inizi bir yemek kitabına, çalar saate, ya da televizyona dönüştürebiliyor.
 

 

Apple Klavyeli Dock

“iPad Klavyeli Dock” ile iPad”iniz için kullanışlı bir yönetim merkezine sahip oluyorsunuz. Entegre yuvalı bu klavye ile tabletinizi senkronize ve şarj edebileceğiniz gibi, ek bağlantı seçenekleriyle, VGA ekranlarla bağlantı sağlayabiliyorsunuz. Dönüştürücü girişi sayesinde iPad”i daha geniş bir ekrana bağlayıp yönetimi klavyeyle devraldığınız anda e-postalarınıza daha hızlı cevap verip, kamera bağlantı setiyle video aramalar da gerçekleştirebiliyorsunuz.
 

 

Zaggmate Klavyeli Kılıf

İşe iPad için ekran koruyucuları üretmekle başlayan Zagg, kısa zamanda oldukça fazla yol aldı. Firmanın en dikkat çeken ürünü ise iPad”i bir notebook”a dönüştürecek donanıma sahip Zaggmate. Dışarıdan iPad”i içine saklayan koruyucu bir kılıf olarak görünen ürün, Bluetooth klavyesi ve entegre bataryası ile aslında çok değişken bir aksesuar. Tabletin kalınlığını sadece çeyrek inç artıran Zaggmate, açılıp iPad”i içine oturtturduğunuzda bir notebook”tan farksız oluyor.
 

 

Cobra Courier XS

Cobra Courier iPad”i taşımak için bir çantaya ihtiyaç duyanların ilk tercihi olabilecek bir ürün. Booq tarafından üretilen postacı tarzı çantada, iPad”i koymanız için korumalı bir gözün yanı sıra diğer eşyalarınızı da sığdırabileceğiniz geniş bir kullanım alanı sunuyor. çantanın güçlendirilen köşebentleri ile iPad”i çantaya koyduğunuzda tek bir çizik bile almasından korkmayacaksınız.
 

 


 
 

Etsy iPad Stickers

Graffiti ve sticker kültürü, görsel tasarım disiplini içerisinde son yıllarda oldukça rağbet gören bir konu. Son kullanıcıya yönelik teknolojik ürünlere de kolaylıkla uygulanabilen stickerlar, ürünün kişiselleştirilmesi adına oldukça estetik değere sahipler. Etsy ekibinin tasarladığı iPad”e özel stickerlar ile de iPad”inizi zevkinize göre kişiselleştirebilir, ona bambaşka bir görünüm ve hava katabilirsiniz.

 

Artwizz CarPlug

Muvit”in ürettiği Snow Clip, benzerlerinde çok daha kullanışlı, sıra dışı bir kılıf. Poliüretan kaplaması sayesinde tableti oldukça sert darbelerden bile kolaylıkla koruyan Snow Clip, işlevsellik konusunda da bir adım önde. Dönebilen yapısı ve aparatları sayesinde iPad”inizi birçok farklı açıda kullanabiliyor; dikey ya da yatay olarak döndürebiliyorsunuz. üç kademeli yükseklik ayarı ise, her oturma pozisyonunda kullanım kolaylığı sağlıyor.

 

 

Macally Stand

Macally iPad standı, iPad”in masa üzerinde sabit kullanımını kolaylaştırmak için tasarlanmış alüminyum bir stant. Hem dikey hem de yatay kullanımı destekleyen Macally, aynı zamanda  iPad”inizdeki tüm giriş ve çıkışlara da kolaylıkla erişim sağlıyor. çalışma masanıza oldukça estetik bir katkı yapan Macally iPad standı, kısa sürede  iPad aksesuarı meraklılarının gözdesi haline geldi.
 


 

Just Mobile AluPen

Just Mobile AluPen iPad ekranında oldukça hassas bir sadakatle çalışan ve bilindik kurşun kalem formunda tasarlanmış bir çeşit iPad kalemi. Alüminyum iskelet ve yumuşak kauçuk uca sahip AluPen ile iPad üzerindeki uygulamalarda çizim yapmak veya el yazısı ile yazı yazmak mümkün. Aynı zamanda iPad”in genel dokunmatik kullanımı açısından da farklı bir deneyim vaat ettiği kesin.
 

 

Procare Genius

Procare Genius temizleme kiti iPad ekranınızın ilk günkü gibi temiz ve pürüzsüz kalması için özel olarak tasarlanmış temizleme araçlarından oluşan bir paket. Procare Genius sayesinde dokunmatik iPad ekranını parmak izlerine, toza ve mikroplara karşı korumak mümkün. Bilhassa sık kullanımdan sonra oluşabilecek muhtemel iz ve kirlere karşı Procare Genius uzun süreli temizlik ve koruma sağlayacak.

 


 

iPad Camera Connection Kit

iPad Camera Connection Kit, kullanıcılara dijital fotoğraf makinelerinden iPad”e resim veya video aktarmak için iki ayrı yol sağlıyor. Bunlardan birincisi dijital fotoğraf makinesinin USB kablosu ile direk bağlantı, diğeri ise SD kart bağlantısı. Her iki yol ile de kameranızdaki fotoğraf ve videoları sorunsuz ve hızlı bir biçimde iPad”e aktarabilir, desteklenen formatlar çerçevesinde onları iPad ekranında görüntüleyebilirsiniz.

 

 

Terokata Defender

iPad”iniz polikarbonat ve silikon karışımından imal edilmiş Terokata Defender kılıfı içerisinde çok daha güvenli olmakla kalmıyor, aynı zamanda tutuş ve taşıma kolaylığı da kazanıyor. Hassas alüminyum gövdesinin çizilmelere ve istenmeyen darbelere karşı korunmasını sağlayan Terokata Defender, tasarımı ve renkleriyle de dikkat çekiyor.
 


 

 

Sık Sorulan Sorular


 

PC veya Mac kullanmadan iPad üzerindeki iTunes”dan video satın alabilir veya kiralayabilir miyim?

Evet.

İnternet”ten video indirip kaydedebilir miyim?

Safari”yi kullanarak bu işlemi yapamazsınız. Fakat, Photos”da bulunan “Saved Photos” albümüne video kaydedebilirsiniz.

 

 

iBooks bünyesinde ne kadar kitap bulunabilir?

iBooks içerisinde dünyanın en büyük yayınevlerinden çıkmış oldukça fazla sayıda kitap bulunmakta. Apple her geçen gün iBooks bünyesine yeni yayınevlerini de ekliyor.

iPad”de kamera var mı?

Hayır. (Bu, yüksek düzeyde güvenlik gerektiren ortamlarda iyi bir uygulama olabilir.) 

iPad”de GPS var mı?

iPad”in 3G modelinde GPS bulunmaktadır. iPhone”da olduğu gibi iPad”de de “Assisted GPS” vardır. Yani, hücresel veri ağından uydu bilgileri alınmaktadır.

Tüm iPad modelleri kablosuz bağlantı (WiFi) desteği sunuyor mu?

Evet, kapasitesi ve modeli ne olursa olsun tüm iPad modelleri WiFi desteği sunmakta.

 
 

Tüm iPad modelleri 3G desteği sunuyor mu?

Hayır, sadece 3G ibaresi taşıyanlar üçüncü jenerasyon bağlantıyı destekliyorlar.

Satın alma aşamasında kullanım ihtiyaçlarınıza göre 3G versiyonunu veya sadece WiFi desteği olan iPad”i seçmeniz mantıklı olacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here