Ana sayfa Mobil iPad 2: Uygulamalar ve Oyunlar

iPad 2: Uygulamalar ve Oyunlar

0
Stanza

iPad 2 üzerine kitap okuyun! Lexcycle Stanza, netliği ve kullanım kolaylığı ile rakipsiz bir okuma ara yüzü. Taşınabilirlik adına gelişmiş bir dijital kitap devrimi anlamı taşıyor ve dünyada 4 milyon adet indirilme ile Stanza adeta bir fenomen. 

  stanza
App Store”un en gözde uygulamaları arasında yer alan Stanza da çeşitli mağazaların içinden 50.000 ‘den fazla popüler yeni kitabı satın alabilir ya da ücretsiz olarak iPad 2″nizde okuyabilirsiniz. Kategorize edilmiş yüzlerce kitap arasından “dosya paylaşımı” ile dosyaları sürükleyip bırakarak kolayca iPad 2″nizde okuyabilirsiniz. Stanza Time, PC Magazine gibi dergilerce “Editörün Seçimi” onuru da kazanmıştır.

Fiyatı: ücretsiz
 

holles and balls    Holes and Balls

iPad dünyasının en keyifli uygulamalarından biri olarak nitelendirebileceğimiz Holes and Balls, golf ile bilardo karışımı son derece keyifli saatler geçirmemizi sağlayan bir uygulama. Topları çeşitli alanlardan geçirerek ilgili deliklere sokmaya çalıştığımız bu oyunun bağımlılık yaratma ihtimali çok yüksek. 

Oyunun bağımlılık yaratmasının başındaki sebepleri arasında, topları deliklere sokmaktan çok daha fazlasını sunuyor olması. Kimi bölümler öyle güzel tasarlanmış ki, geçmek için ciddi bir beyin fırtınası yapmanız gerekebiliyor. Holes and Balls, 1.99$’lık fiyat etiketiyle ucuz ama eğlenceli bir uygulama.

Fiyatı: 1.99$

 

PDF Reader

iPad’iniz üzerinden PDF görüntülemek istiyorsanız, bakmanız gereken uygulamaların başında PDF Reader geliyor. iBooks’tan farklı olarak PDF Reader, sadece PDF görüntülemek üzere geliştirilmiş bir uygulama. Bundan dolayı PDF’leri görüntülerken daha fazla imkana sahip oluyoruz. 

  pdf reader
TXT, RTF gibi metin belgelerinden tutun da Office dokümanlarına kadar birçok formata destek veren uygulama, ses ve video dosyalarını da dahili bir ara yüzü sayesinde görüntüleyebiliyor. Böylece bir doküman içerisinde görsel ya da video varsa bu görseli görüntülemekte sıkıntı yaşamıyorsunuz. Ayrıca Wi-Fi destekli tarayıcı ile direkt olarak bu uygulama üzerinden iPad’inize doküman tarayabiliyorsunuz.

Fiyatı: 9.99$
 

upad   

Upad

Upad bir PDF okuyucu, fotoğraf düzenleme ve not alma uygulaması. Bir stylus kalem veya parmağınızla iPad 2″nizin üzerine aklınızdan geçenleri ya da gerekliliği daha kritik önem taşıyan her şeyi yazmaya başladığınızda dünyanın en iyi el yazısı çizim motoru ile donatılmış, UPAD sizi şaşırtacak. 

UPAD, gerçek bir kağıt üzerinde yazıyormuşsunuz hissine çok yakın bir hissi size verir çünkü; benzeri uygulamalar ile sayısız farklı özelliklerinin üzerine, teknolojik ara yüzünde pürüzsüzlük ve hız ciddi boyutlarda geliştirilmiş durumda.

Fiyat: $4.99

 

Air Video

Air Video ile iPad 2 için hemen her formatta videolarınızı oynatabiliyorsunuz. Uygulama çalıştıktan sonra, paylaşmak istediğiniz klasörleri kolayca sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz
için cihaza videolarınızı kopyalamanız gerekmez. 

  air video
Koleksiyonunuzdaki videolar iPad tarafından desteklenen biçimde değilse kolayca dönüştürebiliyor bu uygulama yani videonuzun oynatılmaması gibi bir ihtimal neredeyse yok. Air Video tarafından dönüştürmeden çalınan formatlar ise şöyle:MP4, M4v, mov, avi, wmv, asf, mpg, mpeg, avi, 3gp, DMF, divx, flv. Videolara şifreyle koruma ekleyebiliyorsunuz ayrıca videoları dönüştürmeden önce çözünürlük boyutunu, ses akışını ayarlayabiliyorsunuz.

Fiyatı: $2.99
 

walpaper daily
  

Wallpaper Daily

1998 yılında Büyük Britanya’da basılmaya başlayan ve kısa süre içerisinde kısıtlı bir çevrenin bildiğibir şehir efsanesi olmaktan çıkarak bir “trendsetter” haline gelen tasarım, mimari, moda, gezi ve yemek kültürü dergisi Wallpaper’ın iPad versiyonu da, bu disiplinlerdeki son gelişmeleri anbean takip etmek için oldukça ideal bir platform. 

Başlarda lokal haberlerden mütevellit dergi, artık iPad versiyonunun verdiği rüzgarla da dünyanın neredeyse tüm metropollerinde cereyan eden sanat, tasarım ve kültür etkinliklerine de bir nevi rehber niteliği taşıyor. Wallpaper Magazine’in iPad uygulamasında dergi editörlerinin estetik öngörüleri ve beğenileri doğrultusunda yaptıkları seçkilerle keyifli vakit geçirebil, hemen hemen tüm görsel disiplinler konusunda fikir sahibi olabilir, modanın gittiği yönü önceden görebilir ve tüm bu beğenilerden kendinize özel bir seçki de oluşturabilirsiniz.

Fiyat: $4.99
 

iSwifter

iSwifter 3.0 Facebook Sosyal Oyunlar ve MMOs için özel olarak optimize edilmiş dünyanın ilk Flash oyun tarayıcısıdır. Ayrıca web üzerindeki videoları iSwifter aracılığıyla izleyebiliyorsunuz. iSwifter, ilk 7 gün boyunca ücretsiz olarak deneme opsiyonuna sahip, sonrasında uygulamayı kaldırabiliyor veya ücretli olarak kullanmaya devam edebiliyorsunuz. iSwifter, Wi-Fi bağlantısı gerektirir.

Fiyatı: ücretsiz

  iswifter

 

Skyfire

Skyfire bir flash video dönüştürme ve web tarayıcı uygulamasıdır. Flash video destekli olmasının yanında geliştiriciler, yakın zamanda uygulamanın flash oyun ve uygulamaları da çalıştırabilecek düzeye ulaşacağını belirtiyorlar.
Skyfire”ın alt menü çubuğunda Facebook, Twitter ve benzeri sosyal ağ siteleri ve Skyfire uygulaması içinde haber kaynakları ya da takipçi etkileşimleri mevcuttur. Bir “Popüler” bağlantısı da genel olarak arkadaş ve Facebook topluluğu tarafından paylaşılmış bağlantıları gösterir.

     skyfire    
iPad 2 Skyfire”da evrensel bir “Beğen” düğmesi bulunur. İnternette herhangi bir sayfa gibi Facebook’ta kolaylıkla videoları ve paylaşımları beğenebiliyorsunuz.

Fiyatı: 4,99 $
 

order and chaos online   Order & Chaos Online

iPad 2″nizde bağımlılığa neden olabilecek oyunlardan biri Order&Chaos Online. Oyun, yüksek grafik bileşenleriyle ve özel bir oyun mühendisliği çerçevesinde oluşturulmuştur. World of Warcraft”ta oldukça benzeyen Order&Chaos”da oyunun kontrolleri ekranın köşeleri boyunca dizilmiş butonlar aracılığıyla gerçekleştirilir. 

Buton konumlandırmaları ve isabet oranı açısından buton düzenlemeleri oldukça başarılı olan oyunda karakterinizi kendinizde tasarlayabiliyorsunuz sonrasında bolca dövüşerek oyundaki heyecan verici atmosfere dalıyorsunuz. Sıklıkla yayınlanan oyun güncellemelerinde içerikler sürekli olarak artırılmaktadır. ücretsiz üç ayın sonrasında aylık 0,99$”a oyunu oynamaya devam edebiliyorsunuz.

Fiyatı: ücretsiz

 

Invisibility

Yine iPad 2’ye özel bir uygulama ile karşınızdayız. Bu seferki işlevsellikten çok eğlence ve keyifli anlar üzerine kurulu bir uygulama. Invisibility adındaki bu uygulama, iPad 2’nin kamerası sayesinde cihaz ana menüdeyken, arkasında kameranın gördüğü bölgeyi parçalar halinde göstererek görünmez ekran hissi uyandırıyor. 

   invisibility
Böylece arkadaşlarınız/yakınlarınız, iPad 2’nizi hareket ettirdiğiniz süre zarfı boyunca yarı transparan bir ekran görerek deyim yerindeyse şaşkına dönüyorlar. Invisibility, 0.99$’lık fiyatıyla ucuz ama keyifli bir uygulama.

Fiyatı: 0.99$
 

imovie   iMovie

Apple’ın daha önce Mac platformu için geliştirdiği bir diğer popüler yazılım da iMovie’dir. iMovie de tıpkı GarageBand gibi iPad 2 ile birlikte iPad platformuna merhaba demiş oldu. iMovie, dijital videocuların vazgeçilmezi konumunda bulunan bir uygulama. Esasında bir video düzenleme ve kurgulama yazılımı olan iMovie, iPad uygulaması ile artık mobil platformda da adından söz ettirecek gibi görünüyor. 

iPad 2’nin video kamera desteği, iMovie’nin önemini daha da arttırıyor. iMovie, video düzenleme işini bir kabul olmaktan kurtarıyor, bir keyif haline getiriyor!

Fiyatı: 4.99$

 

Fragger

Fragger, bir oyun ikonu. Tam 10 milyondan fazla oyuncuyla şu anda neredeyse her bir iki iPad 2″den birçoğunda aktif biçimde oynanıyor. Bu “hit” oyun, neden bu kadar ilgi görüyor sorusunun cevabıysa basit: Grafikler, zorluk, eğlence, patlamalar, bomba düzenekleri, uzun saatler süresince oynamaktan sıkılamayacağınız bir aksiyon. 

  fragger
Amacının Fragger dünyasını korumak. Düşmanları öldürmek ve puanınızı online olarak Yerel + Global yüksek puan listesinde milyonlarca oyuncuyla karşılaştırıp sıralamalarda yer almak.

Fiyatı: $0.99
 

garageband   GarageBand

Apple’ın Mac platformu için geliştirdiği efsanevi yazılımlarının başında gelen GarageBand, iPad 2 ile birlikte iPad platformuna da geliyor. GarageBand, kelimenin tam anlamıyla iPad 2’nizi dijital bir stüdyoya çevirecek! Birinci nesil iPad kullanıcılarının da kurabileceği bir uygulama olan GarageBand’in fiyatı 4.99$. Uygulama bünyesinde dijital müzik dünyasına ait hemen her şeyi yapabiliyorsunuz. 

AirPlay ve Bluetooth desteği sayesinde kablosuz bağlantı kurabiliyor, Apple Digital AV Adapter ile HDMI çıkış alabiliyorsunuz. AIFF, WAV, CARF gibi ses dosyalarını destekleyen GarageBand, yetenekli müzisyenlerin iPad üzerinden albüm kaydetmesine bile olanak sağlayabilecek güçte bir uygulama!

Fiyatı: 4.99$
 

Doodle Jump

Doodle Jump, tüm zamanların en popüler iPhone oyunlarından biriydi. iPad 2 için geliştirildi ve şimdide iPad 2 için en popüler oyunlar arasına girmeye başladı bile.

Fiyatı: $0.99

   doodle jump

 

GT Porsche Magazine

Porsche kelimesi size heyecan mı veriyor. Eğer cevabınız evet ise Porsche motor sesinin yarattığı etkiye yakın bir iPad 2 uygulamasını hazır olun. GT Porsche Magazine, Almanya’nın en ünlü spor otomobil 

   gt porsche magazine
üreticisi Porsche sahipleri ve meraklıları için küresel şekilde yayınlanan bağımsız Porsche dergisidir. Porsche GT, en iyi Porsche dergisini oluşturmak için birleşen büyük fotoğrafçılar ve çığır açan tasarımın yanı sıra en iyi yazarları birleştiren yüksek standartlarda bir uygulamadır. Porsche kılavuzları, klasik özellikleri, yarışlardan harika fotoğraflar ve en son haberleri bu uygulamayla edinebilirsiniz.

Fiyatı: $1.99
 

glee karaoke   Glee Karaoke

Glee Karaoke 21 ülkede 1 numaralı iPad 2 uygulaması durumunda. Sesiniz çok kötü olsa bile biraz büyüyle sesinize yardımcı olan bir karaoke uygulamasına sanırım hayır demezdiniz. Glee Karaoke”de temel prensip sesinizi bir süper starın sesine dönüştürmek üzerine kurulu. Söylediğiniz şarkıları tüm dünyayla paylaşabiliyorsunuz. 

74 ülkedeki Top 10 şeklindeki eşsiz sosyal paylaşım ağı sayesinde tüm dünyadaki insanlarla rekabet ediyorsunuz. Kesinlikle tavsiye edeceğimiz bir uygulama ve çok eğlenceli.

Fiyatı: $0.99
 

Big Top 40

Big Top 40, Wi-Fi bağlantısı gerektiren ve ABD”deki popüler 40 müzik parçasını size sürekli güncelleyerek sunan bir uygulamadır. Şarkıları dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca, ilgili müzik parçalarıyla ilgili metinlere, ayrıntılı fotoğraflara, haberlerin yanı sıra çeşitli müzik haberleri, hava durumu ve seyahat gibi faydalı bilgilere de ulaşabiliyorsunuz.

Fiyatı: ücretsiz

  big top 40

 

Infinity Blade

Infinity Blade, adından da anlaşılacağı üzere bir savaş oyunu. Kaleler, şatolar ve görsel açıdan üst düzeyde tasarımlanmış düşmanlarla Infinity Blade, iPad 2 için optimize edilmiş şekilde güncelleştirilmiş ve çok daha fazla aksiyonla donatılmış bir oyun biçimine ulaşmıştır. Oyundaki grafikler, özellikle kontrastlar oldukça başarılı.

Fiyatı: $5.99

   infinity blade
 
real racing 2 hd   Real Racing 2 HD

Günbatımı, yemyeşil ormanlar… Hayır, durun bir coğrafya uygulamasından söz etmiyoruz. Real Racing”de yarışıyorsunuz ama harika grafiklerle donatılmış bir oyun ve harika yarış güzergâhlarıyla. iPad 1″deki versiyonu yeni iPad versiyonunda özel olarak optimize edilmiş olan Real Racing 2 HD”de güzel yarış detayları kesinlikle hoşunuza gidecek. Yarışlar oldukça zor ve yarıştığınız yarış arabaları son derece agresif tepkiler vererek oyundaki zorluğu artırıyor.

Fiyatı: 9,99 $

 
HD Toss App

HD Toss App, adeta bir stres eritme potasına benziyor. Kâğıtları buruşturup çöp sepetine fırlatmayı kim sevmez ki şeklindeki oyun tanıtımı ilginizi çeker mi bilinmez ama kesinlikle boş zamanlarınız için HD Toss App, bulunmaz bir çöp kovası, kâğıt buluşumu. Kağıt Toss de sizin çekim becerilerinizi test etmek için üç farklı zorluk seviyesi ve üç farklı ortam vardır.

Fiyatı: $0.99

  hd toss app

 

 

Slice It!

Kes, oranla, tekrar kes, hesapla! İşte Slice It!’in anahtar kelimeleri bunlar! Bu anahtar kelimeleri görüp de uygulamanın zevksiz olduğunu düşünmeyin. Slice It!, oynaması son derece keyifli olan bağımlılık yapmaya müsait bir oyun. Her bölümde bize geometrik bir şekil ve belli sayıda kesme hakkı veriliyor. Tam olarak o kesme hakkı kadar işlemde cismi, bizden istenen parçaya eşit olarak bölmeliyiz. Eğer tüm parçalar bire bir eşit olarak bölünürse en yüksek puanı alıyoruz. Eşitliği belli bir dereceye kadar sağlamama imkanına sahibiz. Bu durumlarda bölüm sonundan aldığımız puan azalıyor. Slice It! iPad’iniz üzerinden oynayabileceğiniz en keyifli oyunlardan birisi konumunda bulunuyor!

Fiyatı: 0.99$

  slice it
 
photobooth    PhotoBooth

PhotoBooth, eğlenceli bir fotoğraf değiştirme uygulamasıdır. Hem çocuklar hem yetişkinler için eğlenceli fotoğraflarınızı çeşitli efektlerle geliştirebilir çok daha fazla eğlenceli hale getirebilirsiniz. PhotoBooth şu anki versiyonuyla 8 farklı fotoğraf değiştirme etkisine sahip: Ayna, X-Ray, Kaleidoscope, ışık tüneli, burgu ve Stretch. PhotoBooth ayrıca iPad 2″nizin içindeki fotoğrafları efektsel biçimde değiştirirken isterseniz silebiliyor.

Fiyatı: $1.99

 
AppZapper

AppZapper, bir sistem artıklarını temizleme uygulamasıdır. Seçtiğiniz uygulamaları, doğrudan çöp sepetine atar ve siler. Küçük boyutlu ama efektif bir uygulamadır. Disk alanı kullanımında pratik ve kullanışlı bir çözüm üstelik iPad 2″nizdeki artık temizlemelerinde sistemsel sorunlar oluşturmuyor. AppZapper”ın silme anında mekanik ve sanki bütün iPad 2″nizi siliyormuşçasına iddialı olan bir ses çıkarıyor.

Fiyatı: 12,95$

  appzaper

 

 

Radikal E-Gazete

Basılı yayın mecralarını iPad üzerinden takip etmeyi seven kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği bir diğer uygulama ise Radikal E-Gazete. Günlük gazetenin bire bir aynısını görüntüleyebileceğiniz bu uygulamaya hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Radikal, iPad uygulamasındaki bu tavrıyla büyük beğeni kazanıyor. Zira günlük olarak gazetenin tüm içeriğine erişebiliyoruz. Gazete, iPad’in ekranına bire bir oturuyor ve çoklu dokunma desteğiyle gazeteyi yönetmek çok kolay. Sayfa geçişleri de son derece başarılı. Radikal E-Gazete, sabah kahvaltıdayken iPad’i elinizden düşürmeden bire bir tüm gazeteyi okumanıza olanak sağlıyor.

Fiyatı: ücretsiz

  radikal e-gazete
     
tuneln radio for ipad   TuneIn Radio for iPad

iPad 2″ nizde Tuneln Radio ile 50.000″den fazla AM / FM radyo istasyonunu dinleyebilirsiniz. 2010 yılının en iyi 40 App”i arasında gösterilen Tuneln Radio, birçok otorite tarafından en iyi radyo uygulaması olarak gösteriliyor. çoklu arka planda tüm istasyonlar, podcast ve kayıtları oynatabilir, dâhili müzik kontrolleri gerçekleştirebilir, radyodan kayıt yapabilirsiniz. Uygulama da GPS ve Wi-Fi konumu ile yerel istasyonlara göz atabiliyorsunuz. Anahtar kelime ile radyo istasyonu arayabiliyorsunuz. Tuneln Radio”da ön ayarlar ile en sevdiğiniz radyo istasyonlarını, şarkıları, kategorileri görebiliyorsunuz.

Fiyatı: 0,99 $

     
Draw Free for iPad

Hem yetişkinler hem çocuklar için eğlenceli bir çizim uygulaması olan Draw Free, sezgisel ve basit bir ara yüz kullanımına sahiptir. Arka planları kendiniz seçebiliyorsunuz, fotoğraflarınızız da arka plan olarak kullanıp üzerine yazılar yazabiliyorsunuz. Hatta fotoğraflarınıza isterseniz bıyık bile yapabilirsiniz. Uygulama da çalışmalarınızı Facebook”ta paylaşabilmeniz için de özel bir buton da bunuyor.

Fiyatı: ücretsiz

   draw free for ipad

 

 

Dreambox LIVE

iPad 2″niz üzerinden ev ağınızdaki, Enigma 1 destekli set-top-box TV”leri izleyebileceğiniz bir uygulama Dreambox Live, iTunes düzenleme ve düzenlemeleri dijital medya koleksiyonunuza eklemek için pratik bir yoldur. Uygulamada ses anahtarlama, altyazı desteği, EPG, birden fazla kalite ve zap modları bulunuyor.

Fiyatı: $7.99

  dreambox live
     
rechner    Rechner

App Store’dan en kullanıcı dostu uygulamalardan biri olarak değerlendirilen basit, kullanıcı dostu ara yüzüyle donatılmış bir hesap makinesidir. Boyutu 2.5 MB.

Fiyatı: 0,79 €

     
Dropbox

2008’den bu yana internet dünyasında aktif rol oynayan Dropbox, iPad platformuna da gelerek deyim yerindeyse kullanıcılarını sevinçten havaya uçurdu. Dropbox’ı kullanmak için öncelikle resmi sitesine gidip Dropbox servisine üye olmanız gerekiyor. Akabinde bilgisayarınızın görev çubuğuna eklenen Dropbox ikonu aracılığıyla sanal klasörünüze erişebiliyorsunuz. Dropbox, internet üzerinde size belli bir kapasiteye sahip alan (klasör) sağlıyor.

  dropbox
Bu klasöre eklediğiniz dosyalara, Dropbox üzerinden her yerden erişebiliyorsunuz. İşin özeti, artık bu dosyalara iPad’inize yükleyeceğiniz Dropbox ile de erişebiliyorsunuz! Hayat kurtarıcı dosyalarınızı Dropbox’a ekleyerek hemen her yerden erişebilmek, işlerinizi tahmin ettiğinizden çok daha fazla kolaylaştıracaktır.

Fiyatı: ücretsiz

 

 

Bugün e-Gazete

Bu uygulamayı indirerek Bugün Gazetesini herkesten önce siz okuyun, geriye dönük olarak istediğiniz tarihe ait gazeteye anında ulaşın. iPad 2 “de kaplayacağı alan ise yalnızca 0.5 MB.

Fiyatı: ücretsiz

  bugün e-gazete
     
fring for ipad2    Fring for iPad2

Görüntülü ya da yazılı sohbet ve sesli arama uygulaması Fring”in popülaritesi her geçen gün artıyor. ücretsiz görüntülü görüşme özelliğiyle adeta iPad 2″nizi adeta cep telefonuna dönüştüren ücretsiz bir yazlım özelliği taşıyan Fring”te 4″e kadar katılımcıyla görüntülü görüşmeler gerçekleştirilebiliyor. Dynamic Video Quality(DVQ)ile iPad 2″nizin üzerinden gerçekleştirdiğiniz görüntülü sohbetlerde en iyi görüntü kalitesi ve ses sağlanıyor. Milyonlarca kişi tarafından indirilen Ring ile yazılı metinlerle kurulan iletişim de büyük keyif.

Fiyatı: ücretsiz

     
Weather HD

Hava durumunu an be an kontrol etmek, kimi zaman günü kurtarıcı bir eylem olabilir. Anlık, günün ilerleyen saatleri, ertesi gün gibi değişken hava durumlarını gösterebilen kapsamlı bir hava durumu uygulaması ise imkansız değil. Weather HD, hava durumu tahminleriyle havanızı ölçmeye geliyor! üstelik hava tahmin raporlarını kullanıcılara iletme yöntemiyle de büyük beğeni topluyor. örneğin, güneşli bir havada piknik görüntüsü gösteren Weather HD, yağmur yağması durumunda kara bulutların arasına girerek yağmurlu hava atmosferini bizlere yaşatıyor.

Fiyatı: 0.99$

  weather hd

 

 

Yazarkafe

Hürriyet Gazetecilik bünyesinde oluşturulan YazarKafe iPad uygulaması teknoloji, eğlence, yeme-içme, kültür sanat gibi 16 kategori altında zengin bir içerik yelpazesi sunuyor. Binlerce bağımsız site ve prestijli blog”un gönderdiği içerikleri Yazarkafe editörleri her gün sizin için seçiyor. Hayatın tüm renklerini bulabileceğiniz YazarKafe, Internet ve blog dünyasına giriş kapısı.

Fiyatı: ücretsiz

  yazar kafe
     
internet haber ipad uygulaması   Internet Haber iPad uygulaması

0.8 MB dosya boyutuna sahip olan Internet Haber iPad uygulaması ile gündemi takip edin! Siyaset, Gündem, Ekonomi, Spor gibi bir çok kategori ile beraber her an ve her yerde habere erişme imkânı sağlayın

Fiyatı: ücretsiz

      
Flipboard

Flipboard, Apple iPhone mühendisi Evan Doll ve Silikon Vadisi girişimcisi Mike McCue tarafından geliştirilen bir sosyal magazin uygulaması. 1999 yılında Tellme adlı telefon tabanlı bilgi hizmetini kuran ve 2007″de 800 milyon dolara Microsoft”a satan Mike McCue”nun yeni girişimi Flipboard, iPad kullanıcıları arasında bir anda fenomene dönüşmüştü.

  flipboard
Facebook ve Twitter başta olmak üzere yüzlerce web kaynağını son derece kullanışlı bir ara yüzle kullanıcılarına sunan ücretsiz yazılım, 10 milyon dolar yatırım sermayesi almayı bile başarmıştı. Bu uygulamanın iPad 2 için geliştirilmiş son versiyonunda web üzerindeki içeriklerden kendinize bir dergi oluşturmanız bekleniyor. Yani Facebook ve Twitter datalarınızı dergi kıvamına getirebilirsiniz.

Fiyatı: ücretsiz

 

 

PressReader

PressReader, Türkiye dâhil 94 ülkeden 48 dilde 1.800 ‘den fazla tam içerikli gazeteyi iPad 2″nize taşıyor. PressReader ile en sevdiğiniz yayınların bir dijital baskısını da alabilirsiniz. Son derece kullanışlı bir ara yüze sahip olan bu popüler iPad yazılımında en çok okunan gazetelerse şunlar: The Washington Post, USA Today, Chicago Tribune, International Herald Tribune, Globe and Mail, National Post, Vancouver Sun, Irish Independend, Daily Mail, Hamburger Morgenpost, Der Tagesspiegel, Il Messaggero, Bangkok Post, Kommersant…

Fiyatı: ücretsiz

   pressreader
     
gps navigasyon   Sygic Türkiye: GPS Navigation

iPad 2’yi bir navigasyon cihazı olarak da kullanabilmek mümkün. Bunun için bakmanız gereken uygulamaların başında ise Sygic Türkiye: GPS Navigation geliyor. 19.99$’lık çılgın bir fiyata sahip olsa da Sygic Türkiye: GPS Navigation, geniş harita desteği, sesli iletişim imkanı, 3 boyutlu şehir görünümleri, yol kaza durumlarını bildirmesi, hız kamerası ve hız limiti göstergeci gibi özellikleriyle kelimenin tam anlamıyla profesyonel bir GPS navigasyon uygulaması. En güncel TomTom haritalarını kullanan Sygic Türkiye: GPS Navigation, iPad 2’nin A5 işlemcisiyle mükemmel bir ikili oluşturuyor ve GPS sorununuza kökten çözüm olmayı vadediyor.

Fiyatı: ücretsiz

     
iCreate Magazine

iCreate, Apple bilgisayar kullanıcıları için geliştirilmiş yaratıcı bir dergidir. Mac kullanıcıları tarafından Mac kullanıcıları için yapılmış, Apple meraklıları için görkemli biçimde tasarlanmış olan gerekli içeriğe sahip olan bir uygulamadır iCreate Magazine. Ayrıca Apple iPhoto, iMovie ve iLife uygulamalarının yanı sıra iTunes ve Mac OS X hakkında derinlemesine bilgileriyle Apple kullanıcılarının seveceği bir uygulama olarak nitelendirilebilir. Eski sayılar ücretsiz olarak indirilebilir.

Fiyatı: $1.99

  icreate magazine

 

 

AppAdvice

AppAdvice size uygulamalar ve iPad hakkında bilinmesi gereken her şeyi söyleyen küçük boyutlu bir uygulamadır. AppAdvice, en son uygulama haberleri, yeni uygulamalar neler ve şu anda indirilebilir olanlar hangileri gibi sorulara yanıtlar verirken herhangi bir uygulama hakkında ayrıntılı inceleme gibi bir iPad 2 kullanıcısı için faydalı olabilecek birçok anahtar fonksiyonu içerir.

Fiyatı: $1.99

  appadvice
     
backstab    BackStab

iPad 2’nin işlemci teknolojisinin ilk iPad’e kıyasla çok daha güçlü olduğunu hatırlatalım. Steve Jobs, iPad 2’nin lansmanında “10 kat daha hızlı grafik işlemci” cümlesini kullanmıştı. Bu açıklama, iPad 2’nin tıpkı bir oyun konsolu gibi kullanabileceğine dair izler taşıyordu. BackStab, bu izlerin doğruluğunu kanıtlar niteliğinde bir oyun. 584 MB’lık boş alan isteyen BackStab, tıpkı bir bilgisayar oyunu gibi geniş ve zengin haritalara, gelişmiş grafiklere, bol aksiyona sahip eğlenceli ve heyecan kesici bir oyun.

Eğer iPad 2’niz üzerinden kapsamlı bir oyun oynamak istiyorsanız, bakmanız gereken uygulamaların başında BackStab geliyor. Fiyatı ise böyle kapsamlı bir oyun için hayli ucuz.

Fiyatı: 6.99$
 

Korg Electribe

Korg Electribe, sanal analog beatbox” tur. Ses oluşturma, kolay, eğlenceli ve sezgisel bir şekilde oluşuyor. Klasik analog synthesizer gibi. Sadece bir parça veya ses dosyası seçiyorsunuz ve 16 adımda sekanslara dokunuyorsunuz sonrasında meydana getirdiğiniz müziğin keyfini çıkarıyorsunuz. Oluşturduğunuz ses dosyaları 16-bit/44.1 kHz stereo WAV format özelliğinde oluyor.

  korg electribe
Efektler, tempo boyutları üst düzeyde olan aynı zamanda kolay ve son derece kapsamlı bir donanıma sahip olan popüler Apple iPad 2 uygulaması Korg Electribe sayesinde sizde seslerle dans etmeye başlayabilirsiniz.

Fiyatı: $19.99

 

 

PhotoToaster

iPad 2’ye kamera eklenmesiyle iPad platformu da kamera uygulamalarıyla tanışmış oldu. iPad 2 kamera uygulamaları arasında parıldayan bir uygulamayla karşınızdayız. PhotoToaster adındaki bu uygulama, çektiğiniz fotoğraflara 16 farklı tonlama yapabilme imkanının yanı sıra, onlarca farklı çerçeve, yüksek çözünürlüklü çıkış alma imkanı, fotoğrafı kırpma gibi seçenekler sunuyor. Bu uygulama üzerinde düzenlediğiniz fotoğrafları elektronik posta, SMS, Facebook ve Tumblr gibi sitelere de anında yükleyebiliyorsunuz.

Fiyatı: 0.99$

  phototoaster
     
beatwave    Beatwave

Gitar çalamıyor musunuz? Ya da flüt, bateri? Boş verin. Beatwave uygulamasıyla herhangi bir müzik yeteneğiniz olmadan bile şarkı oluşturabiliyorsunuz. çarpıcı bir görsel ara yüze sahip olan uygulamada enstrüman örnekleriyle parçalarınızı oluşturun. Bir parçayı baştan sona oluşturabileceğiniz gibi hit şarkılar üzerinde mikser ile sadece parmağınızı kullanarak yeni senkronizasyonlar meydana getirebiliyorsunuz. Beatwave ile müzik yeteneğinizin farkına varıp gitar kursuna gitmeyi bile düşünebilirsiniz.

Fiyatı: ücretsiz

     
Terra

Terra bir web browser uygulaması. Tam ekran web sayfalarını açabiliyor. En önemli özelliği ise sayfaları indirip daha sonra offline olarak bakabilecek olmanız. Tab açmak Terra uygulamasıyla çok kolay ve hızlı. Kolayca web sayfalarında bir kelime bulabiliyorsunuz ve bu özellik uzun Wikipedia makaleleri için kullanıcı açısından çok büyük artı değer yaratan bir özellik durumunda.

Fiyatı: ücretsiz

  terra

 

 

Sözcü HD

Dünyanın neresinde olursanız olun, Sözcü iPad uygulaması ile gazetenizi alıştığınız şekilde okuyabiliyorsunuz. Sözcü gazetesinin iPad uygulaması sayesinde gündem, spor gibi ana başlıklar altında haber detaylarına ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca uygulama boyutu çok küçük.

Fiyatı: ücretsiz

  sözcü hd
     
national park maps hd    National Park Maps HD

National Geographic’ten iPad’e özel keyifli ve işlevsel bir uygulama daha. iPad platformuna çıkardığı işlevsel uygulamalarıyla adından söz ettiren National Geographic, bu sefer milli parkları ayağımıza kadar getiriyor. National Park Maps HD adıyla sunulan uygulama, ilk aşamada sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki parkları gösteriyor fakat zamanla veri tabanını da zenginleştirecek. Milli parkları haritalar halinde göstermekle kalmıyor, buralardaki trekking rotalarını, piknik alanlarını, kamp alanlarını, yolları, konaklama olanaklarını da gösteriyor. Ayrıca ulaşmak istediğiniz bölgeye olan uzaklığınızı, tercih edebileceğiniz yolları da bizlere gösteren uygulama, uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor.

Fiyatı: 4.99$

     
Milliyet HD

Milliyet.com.tr iPad uygulaması ile gün içerisinde sık sık yenilenen son dakika haberlerine, güncel içeriklere iPad”iniz ile erişebilirsiniz. iMilliyet uygulamasında, Türkiye”nin en çok ziyaret edilen haber sitelerinden Milliyet.com.tr”de yayınlanan son dakika haberleri ile birlikte Milliyet yazarları, Türkiye ve Dünya”dan haberler, ekonomi, spor, sinema, kültür sanat, sinema, sağlık, teknoloji, astroloji gibi çeşitli kategorilere yer verilmektedir.

  milliyet hd
Kaliteli, hızlı, şeffaf yayıncılık anlayışını mobil mecraya da taşıyan Milliyet.com.tr, okur beklenti ve isteklerini sürekli takip ederek, değişen koşullar çerçevesinde uygulamayı sürekli geliştiriyor.

Fiyatı: ücretsiz

 

 

Icebreaker Hockey

Icebreaker, milyonlarca kez satın alınmış bir iPad uygulamasıdır. Buz hokeyi oyunu olan Icebreaker Hockey”de oyun pistinin kaygan buzunda ayakta durmaya çalışırken gol atıp savunma yapmanın da keyfini süreceksiniz. Online olarak liderlik tablosunda küresel rakiplerinizle puan yarışı yapacak hatta isterseniz kendi takım renklerinizi ve kadronuzu oluşturup rakiplerinizi alt etmeye çalışacaksınız.

   icebreaker hockey
Bağımlılık yapan bir oyun olduğu otoriteler tarafından belirtilen Icebreaker Hockey, futbol dışında yeni heyecanlar arayan iPad 2 kullanıcıları için futbola yakın bir oyun ve son derece ideal bir seçim olabilir.

Fiyatı: $0.99
 

pulse news for ipad   Pulse News for iPad

CNN”in Apple uygulamalarının kralı olarak lanse ettiği , Fortune Dergisi”nin gelmiş geçmiş en iyi iPad uygulaması olarak nitelendirdiği Pulse News, haberleri eğlenceli ve ilgi çekici hale getiren bir uygulamadır. Pulse, en sevdiğiniz web sitelerini alır, renkli ve interaktif bir mozaiğe dönüştürür.

Haberleri daha zarif bir görünümde okuyabilmek için yalnızca iPad 2″nize dokunmanız yeterli. İsterseniz sayfaları kaydedip daha sonrada okuyabiliyorsunuz. Daha sonra haberleri Facebook, Twitter veya e-posta yoluyla paylaşabilirsiniz.

Fiyatı: ücretsiz
 

Sonic & Sega All-Stars Racing

Sonic efsanesi iPad platformunda! Oyun dünyasının efsanevi isimlerinden biri olan Sega’nın süper kahramanı Sonic, Sonic & Sega All-Stars Racing adlı yarış oyunuyla iPad ve iPad 2 sahiplerine keyifli saatler vadediyor. Birbirinden keyifli oyun modlarının yanı sıra Bluetooth aracılığıyla iki kişilik de oynanabilen Sonic & Sega All-Stars Racing, Game Center ve Open Feint entegrasyonları da içeriyor.

  sonic sega all stars racing
Oyunda Sonic’in yanı sıra 10 favori Sega karakteri yer alıyor. Akıcı ve hızlı bir oynanabilirliğe sahip olması ise Sonic & Sega All-Stars Racing’i daha da cazip kılıyor.

Fiyatı: 1.99$

 

 

iPad Wedding Photographers Toolkit

iPad Wedding Photographers ToolKit 1.0 daha iyi ve profesyonel düğün fotoğrafları için geliştirilmiş olan, unutulmaz düğün fotoğraflarını yakalamaları konusunda düğün fotoğrafçılarına rehber görevi görecek ve düğün fotoğrafçılarının yaratıcılıklarını ifade etmelerinde onlara yardımcı olacak kapsamlı, kullanıcı dostu bir uygulamadır.

   ipad wedding photographers toolkit
iPad Wedding Photographers”ta pozlarda kullanılacak olan D-SLR makine lens seçiminde yardımcı olacak bilgiler, seçenekler ve düğün fotoğrafçılığına özgü birçok pozla ilgili örnek ve birçok ipucunun yanı sıra aydınlatma, rötuş gibi konularda faydalı önerilerde yer alıyor. Uygulaması kolay sezgisel butonlar, araç çubukları ve örnek fotoğrafların teknoloji tasarımları deneyimli, profesyonel düğün fotoğrafçılarının katkılarıyla oluşturulmuş olan yazılım iPad 4.3 veya üstü IOS gerektiriyor ve 74 MB boyutunda.

Fiyatı: $9.99
 

v-tok   Vtok

Vtok, iPad 2 için yazılı sohbet(IM), video ve sesli arama uygulamasıdır. Tüm Gmail hesap sahipleri Wi-Fi ve 3G üzerinden bu uygulamayı kullanabilmektedir. Metin sohbette ücretsiz push bildirimleri, ifadeler, in-app tarayıcı, uyarlanabilir sohbet temaları, sohbet mesajlarıyla sanal hediyeler gönderimi, sohbet ederken konumun paylaşımı gibi özellikler bulunmaktadır.

Fiyatı: ücretsiz

     
Fieldrunners for iPad

Fieldrunners, Time Dergisi, PC Magazine gibi dergilerce “En İyi Mobil Oyun”, ” Mükemmel Sanat Tasarımı” gibi ödüller almış olan dünyanın en popüler iPad oyunları arasında yer almaktadır. Yüksek çözünürlüklü grafikler, üstün görsel stille, son derece dengeli ve bağımlılık yaratabilme potansiyeline sahip oyun, bir strateji oyunu.

  fieldrunners for ipad
Fieldrunners boş bir harita ile başlar. Tarla şeklideki alanlarda dalga dalga Lemmings adını alan düşmanlar size saldırır. Amaçları savunduğunuz alanlara girmek olan Lemmingleri öldürerek puan kazanırsınız. Savunma kuleleri oluşturarak labirentler meydana getirmeye çalışırsınız. Ancak zorluk seviyesi sürekli olarak artar ve 20 düşman birden savunduğunuz alana girmeyi başardığında oyunu kaybedersiniz. Oyunun üreticisi Atom Studio, sürekli olarak oyunu zorlu ve sürekli tutmak adına yeni güncellemeler yayınlamaktadır. Fieldrunners, kesinlikle eğlenceli ve zorlu bir oyun deneyimi sunmaktadır.

Fiyatı: $7.99

 

 

Textunes

Textunes küresel ölçek için popüler olan bir online alışveriş yapılabilen e-kitap mağazası uygulamasıdır. Roman, hikâye veya alt başlıklar macera, anı ve daha onlarca başlık altındaki geniş bir tür yelpazesinde binlerce kitaba erişimin olduğu uygulamada karşıdan yüklenen eBook”lar paralel iki iPad 2 aygıtında birden okunabiliyor.

Fiyatı: $ 10.99

   textunes
     
clipfish   Clipfish

Fish, klişe bir balık tutma oyununu çağrıştırıyor olabilir ancak iPad 2 için ClipFish uygulamasının oyun tanımıyla en ufak bir ilgisi yok. ClipFish, Alman TV”lerinden 20 binden fazla videoyu ücretsiz olarak, tam ekran olarak izleyebildiğiniz bir uygulama. Super Talent, Bıg Brother, X-Factor, American Idol gibi popüler programların orijinal ve Almanca, İngilizce ağırlıklı montajlarıyla neredeyse bütün bölümlerini bu uygulamada izleyebiliyorsunuz. Ayrıca komik videolar, haberler ve akınıza gelebilecek her şey ClipFish”te ücretsiz.

Fiyatı: ücretsiz

     
Harbor Master HD

IPad 2″nin en çok satan oyunlarından biri olan Harbor Master”da bir limanı komuta ediyorsunuz. Sürekli yenilenen içerikler ve yüksek çözünürlüklü detaylar oldukça keyif verici. Limanınızda tekneler, gemiler bir yandan yüklerini boşaltıp alandan ayrılırken bir yandan da yeni gemiler limanınıza yanaşmaktadır. Amacınız bu irili ufaklı deniz araçlarının trafiğine yön vermek ve birbirleriyle çarpışmalarına engel olmak. Deniz üzerindeki trafik bazen sizi telaşa sokacak ve kendi limanınızdaki hızlı tempo sizi eğlencenin doruklarına çıkaracak.

Fiyatı: ücretsiz

  harbor master hd

 

 

Math GO 2 HD

Eğitim kategorisinde küresel düzeyde en iyi 10 uygulama içinde yer alan Math Go uygulamasının 2. versiyonu olan Math Go 2, özellikle çocuklar ve zihnini sürekli olarak formda tutmak isteyen büyükler için geliştirilmiş bir uygulama. Math Go 2, bir yazı tahtası üzerinde basit bir şekilde karşınıza çıkacak olan denklemlerin sonuçlarına ulaşmanız temeline dayanıyor.

   math go 2
Doğru cevaplarla puan topluyorsunuz. Yanlış cevap verdiğinizde ise sevimli koala doğru cevabı size göstermek için harekete geçer. Sürükleyici problemler ve sıklıkla güncellenen yeni sorularla dünya genelinde oldukça beğenilen bir uygulamadır.

Fiyatı: $1.99
 

the solitaire   He Solitaire

Oyun kartları oyunu olmadan bir iPad 2 ile dışarı adımınızı atmayanlardansanız The Solitaire, aradığınız iPad 2 uygulamasıdır. Geliştirilmiş ara yüzü, tek kişiyle oynayabileceğiniz gibi 3 kişiye kadar çoklu oyuncuyla da oynanabilirlik The Sollitaire”in öne çıkan özellikleri. Bu oyunda elde ettiğiniz puanlarla küresel veri tabanında puanlarınızı artırabilir ve sıralamalarda yer alabilirsiniz. Belki de bu oyunun en iyisi sizsiniz.

Fiyatı: $0.99

     
TV Rehberi

75 Türk televizyon kanalının 3 günlük sürekli güncellenen yayın akışını ve program detaylarını içeren, kişiselleştirilebilir TV rehberi. Şu anda hangi kanalda, ne oynuyor? Takip ettiğiniz dizide yarın gece neler olacak? Kaçırdığınız film tekrar ne zaman gösterilecek? Maçlar hangi kanalda? Anahtar kelimeler ya da program türlerine göre arama yapın, beğendiğiniz programları takviminize ekleyin, push mesajı, sms, veya e-posta ile hatırlatın, arkadaşlarınızla paylaşın.

  tv rehberi
Programlara oy verin ya da Facebook”ta arkadaşlarınızla paylaşın hatta yayınlanacak film ve dizilerin fragmanlarını izleyin.

Fiyatı: ücretsiz

 

Asphalt 6: Adrenaline HD

iPad 2″nin zorlanabilir düzeylerdeki grafik potansiyelini göstermek için tasarlanmış yeni özellikler ile Asfalt serisinin en yeni oyunu Asphalt 6: Adrenalin HD ile yarış heyecanını damarlarınızda hissediyorsunuz. Araçlarda gerçek zamanlı yansımalar, zengin otomobil yüzey dokuları, daha gerçekçi çevresel ve araçsal gölgeler, geniş hız mesafeleri, duman için geliştirilmiş parçacık efektleri, sinematik bulanıklık etkili ve daha fazlasıyla tam bir görsel yarış oyunu.

  asphalt 6
Ferrari, Lambrilini, Aston Martin, Ducati ve diğer birinci sınıf üreticilerin 42 farklı yarış arabasıyla yarışlarda adrenalinin doruklarına çıkın.

Fiyatı: $0.99
 

incredibooth    IncrediBooth

IncrediBooth, fotoğraflarınızı geçmişteki fotoğraflara dönüştüren bir fotoğraf efektleri uygulaması. Fotoğraf şeritleri, eskitilmiş fotoğraf yüzeyleri ve daha fazlasıyla hazırladığınız fotoğrafları baskı mühendislerine gönderdiğinizde bile yeni fotoğrafların eskitilmiş halleri olduğunu anlamayacaklar. Hazırladığınız fotoğrafları Facebook veya herhangi bir internet sitesine kolayca gönderebiliyorsunuz. Pratik ve düşük maliyetli üstelik eğlenceli sonuçlar ortaya koyan bir uygulama.

Fiyatı: $0.99

     
Showyou

ShowYou, HD çözünürlükte yani büyük boyutlarda videoların gösterimi için optimize edilmiş hızlı ve yeni bir video izleme platformu. Showyou ile Facebook, Twitter veya Youtube”daki paylaşılan videoları da izleyebiliyorsunuz.

Fiyatı: ücretsiz

  show you

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here