Ana sayfa Mobil iPad 2 kırıldı!

iPad 2 kırıldı!

0

Apple’ın henüz bu ayın başında basına tanıttığı iPad 2, ilk jailbreak’iyle de tanışmış oldu!
 

Apple, 2 Mart’ta düzenlediği bir medya etkinliğiyle birlikte iPad’in ikinci nesli iPad 2’yi dünyaya tanıtmış, teknoloji dünyasından büyük övgüler toplamıştı. Şimdilerde yediden yetmişe tüm teknoloji meraklıları, iPad 2’nin piyasaya sürülmesini ve cihazı kurcalamayı bekliyor. Bu esnada Apple ürünlerindeki yazılım kısıtlamalarını engelleyen gruplar, jailbreak adını verdikleri işlemi iPad 2’ye uyarladı bile! Böylece iPad 2, ilk jailbreak’iyle de tanışmış oldu!

 

İnternete sunduğu Spirit ile JailbreakMe adlı jailbreak yazılımlarıyla adından söz ettirmeyi başaran Comex adlı bir oluşum, iOS 4.3 üzerinde çalışacak olan iPad 2’nin de jailbreak’ini hazırladığını duyurdu. Twitter adresinde, “Sorunlarla karşılaşmasaydım daha önce yayınlayacaktım” şeklinde yazdığı tweet’te Comex, iPad 2 üzerinde çalıştırılan Cydia adlı jailbreak yazılımının da fotoğrafını çekti.
Apple’ın mobil cihazları için resmiyeti olmadan geliştirilen jailbreak, cihazları yazılımsal anlamda özgürlüğe kavuşturduğu için Apple tarafından büyük tepki görüyor. iPhone/iPad ve iPod Touch ürünlerinde jailbreak nasıl yapılır, neden yapılmalı/neden yapılmamalıdır tüm detayıyla öğrenmek için, aylık teknoloji dergisi Newtech’in bu ayki (Mart 2011) sayısını kaçırmayın!

Apple iPad 2’nin tasarımında yapılan değişiklikler tatmin edici mi?
Ankete katılın!
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here