Ana sayfa Makale iOS’da Güvenebileceğiniz VPN’ler

iOS’da Güvenebileceğiniz VPN’ler

VPN servislerini kullanarak, tüm internet iletişiminizin meraklı gözlerden korunmasını ve şifrelenmesini sağlayabilirsiniz

0

Belki Netflix’i başka bir ülkede izlemek için konumunuzu gizlemek istersiniz veya herkese açık bir Wi-Fi ağına bağlanabilirsiniz ve hassas verileri göstermek istemezsiniz veya belki de sadece gözetlenme konusunda endişeleniyorsunuz. Online dünya, güvenlik ve gizlilik tehditleriyle dolu.

Bir VPN (sanal özel ağ) servisini kullanarak, tüm internet iletişiminizin şifrelenmesini ve meraklı gözlerden korunmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, farklı ülkelerin sunucularına bağlanmak ve bazen en iyi şovlara ve filmlere erişmek için Netflix gibi web sitelerini kandırmak için kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, tüm VPN uygulamaları eşit şekilde oluşturulmamıştır. Sunulan sayısız servis var, bu nedenle en iyi VPN’leri bulmak zor olabilir.

Nereye kaydolduğunuzu da düşünmelisiniz. Seçtiğiniz VPN servisine çok güvenebilirsiniz, ancak gizlilik konusunda bazıları şüpheli politikalara sahipler. Hizmet ücretsiz olarak sunuluyorsa, durup iş modelini düşünmek lazım. Verilerinizi mi satıyorlar yoksa sizi diğer tehditlere mi maruz bırakıyorlar? Sadece birkaç örnek vermek gerekirse, Hola’nın kullanıcıların bant genişliğini sattığı ve VPN Defender’ın analitik şirketi App Annie’ye ait olduğu tespit edildi.

Seçtiğiniz hizmet hakkında biraz çalışmak, gizlilik politikasını okumak ve nasıl rahat olacağınıza karar vermek önemlidir.

NordVPN

NordVPN servisini şiddetle öneririz. Uygun hızları ve makul fiyatları, otomatik bağlantı seçeneğini içeren kullanımı kolay bir arayüzle birleştiriyor. Özellikle ABD’deki sunucularda yoğun zamanlar oluyor, ancak bağlantı asla bağlantı kopmuyor. Bu servis, tam HD video akışında güvenilir ve tutarlı bir hız sunuyor. Android’e ek olarak, Windows, MacOS ve iOS’da çalışıyor ve servisi aynı anda altı adete kadar farklı cihazda kullanabiliyorsunuz. 59 ülkede 2800’den fazla sunucusu bulunuyor.

NordVPN, çeşitli nedenlerden dolayı en saygın VPN’lerden biri. Şirketin girişleri takip etmeme politikası olması, askeri sınıf şifrelemesi ve servisin Panama’da (ABD veya Avrupa’da izlenmekten uzak) olması, onu çok popüler bir VPN hizmeti haline getiriyor. Kendi sözleriyle: “NordVPN internette nereye gittiğinizi asla kaydetmez. Biri sorarsa, yapabileceğimiz en iyi şeyo muzlarımızı silkmektir ve bu şekilde davranmayı seviyoruz.” Bir de öldürme anahtarı var, böylece VPN başarısız olursa bağlantınız otomatik olarak kesiliyor.

Hizmetin ücreti ayda $12, ancak daha uzun süre abone olduğunuz takdirde daha indirimli teklifler sunulmakta. Şu anda, örneğin, yıllık $70 (ayda yaklaşık $5,75), iki yıl için $80 (ayda yaklaşık $3,30) veya üç yıl için $100’a (ayda $2,75) servisi kullanabilirsiniz.

CyberGhost VPN

CyberGhost, internet erişiminizi korumak için çeşitli seçenekler sunan sağlam bir VPN servisi. Öncelikle, Wi-Fi bağlantılarınızı otomatik olarak güvence altına alıyor, Wi-Fi’yi koruyor. Uygulama tüm e-postalarınızın yanı sıra Messenger, Skype, Viber ve kullanmak istediğiniz diğer herhangi bir mesajlaşma uygulamasını şifreliyor. Şifreleriniz, ödemeleriniz ve bankacılık işlemleri tümüyle güvende oluyor. Sadece Wi-Fi üzerinde çalışmıyor, aynı zamanda siz 4G veya LTE’yi kullanırken o bağlantıları da güvence altına alıyor.

30’dan fazla ülkede 1,000’den fazla sunucudan seçim yapabilirsiniz. Yurtdışındaysanız, akan medya servislerine güvenli bir şekilde erişmenizi sağladığını bilmeniz önemli. Servis PPTP, L2TP / IPSec ve OpenVPN protokollerini destekliyor ve 256 bit şifreleme sunuyor. CyberGhost’un iyi bir gizlilik politikası var ve aktivitelerinizi kaydetmiyor veya kişisel verilerinizi saklamıyor.

CyberGhost VPN, aylık $10 ABD veya yıllık $30 gibi bir abonelik fiyatına sahip. Ayrıca Windows, MacOS ve Android ile uyumlu.

Private Internet Access VPN

Private Internet Access (PIA) Anonymous VPN servisi, iOS’ta popüler bir seçenek olmaya devam etmekte. Popüler hedefler için bazı bölgesel seçenekler de dahil olmak üzere dünya genelinde iyi bir yer seçimi sunuyor (toplamda 27 yer). Hızlar genellikle yüksek ve servis 256-bit şifrelemeyi ve OpenVPN’i destekler, ancak hız için 128-bit şifreleme önermekte. Servis ABD merkezli ve trafik ve VPN kullanımını kaydetmemeyi taahhüt ediyor.

Masaüstü istemcileri her türlü konfigürasyon seçeneğini sunarken, iOS uygulaması çok basit. Giriyorsunuz, bir listeden bir hedef seçiyorsunuz ve devam ediyorsunuz. Hız bilgisi açıkça atlanmış ve bazen bağlantınızı kesiyor. PIA için ücretsiz deneme yok, ancak hizmet yedi günlük, para iadesi garantisi sunuyor. Ayda $7, altı ay için $36 veya yıl için $40 ödeyebilirsiniz. Bu, ödenen paraya göre iyi bir değer sunarken, beş eş zamanlı bağlantı desteğini de içeriyor.

IPVanish VPN

60’dan fazla ülkede 180’den fazla sunucuya sahip olan IPVanish ile bağlantı kurmak için herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. OpenVPN ve 256-bit şifreleme için hala destek sunarken, sıfır günlük kaydı vaat ediyor. Ayrıca, bazı servislerin engellediği P2P trafiğine izin veriyor.

iOS uygulamasını oldukça kolay bulacaksınız. Lokasyon ve popüler ülkeleri kullanarak Internet’te gezinebilirsiniz. Üstelik, ABD gibi bölgelerde, sunucular şehirlere göre listeleniyor.

Aylık $10, üç aylık $27 veya yılda $75 olmak üzere geniş bir abonelik planına sahip. Sınırsız bant genişliği sağlıyor, ancak aynı anda iki eşzamanlı bağlantı yapabilirsiniz – bir OpenVPN bağlantısı ve bir diğer protokol (L2TP veya PPTP) bağlantısı.


Bu yazı, iPad Mag’den alınmıştır.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here