Ana sayfa Makale iOS’ta kariyer uygulamaları

iOS’ta kariyer uygulamaları

0

iPhone, iPad ve iPod touch cihazlar için iOS uygulama mağazası App Store“un sınırları uçsuz bucaksızdır. Bu sınırlar içinde yer alan, özellikle üniversite mezunları ve iş arayan kimselerin işine en çok yarayacak uygulamaların başında ise şüphesiz kariyer uygulamaları gelmektedir. İş aramak temelindeki bu uygulamalar arasında en kullanışlı olanları bir araya getirdik.

Kariyer.net

Mobil cihazınızdan iş ilanlarını takip etmek ve size uygun iş ilanlarını kaçırmamak artık mümkün. kariyer.net internet sitesindeki iş ilanlarına dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Uygulama üzerinden başvuru yapıp, kariyerinizdeki önemli gelişmeleri hemen özgeçmişinize ekleyebilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra firmalardan gelen cevapları uygulamada bulunan posta kutunuzdan takip edebilirsiniz.

Basit ve kullanışlı arayüz sayesinde takip etmek istediğiniz firmaları da işaretleyebilirsiniz. Böylece hedefinizdeki bir firma iş ilanı verdiğinde size bildirim olarak düşer ve kariyer fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Uygulamayı kullanıp, iş ilanlarını göz atmanız için kariyer.net!”te CV oluşturmamış olabilirsiniz, hiç sorun değil, beğendiğiniz bir iş ilanını gördüğünüzde o an uygulama üzerinden kayıt olup, CV oluşturabilirsiniz. Ayrıca uygulamaya Facebook üzerinden de giriş yapabilirsiniz.

Devamı için sonraki sayfaya tıklayınız…

 

Yenibiris.com

Mobil cihazlarınıza yükleyeceğiniz bu uygulama sayesinde, bulunduğunu her yerde kariyer fırsatlarından  haberdar olacaksınız. Yenibiris.com isimli kariyer sitesinin mobil cihazlarla uyumlu uygulaması üzerinde iş arayabilir, ilanlar arasın detaylı arama yapabilir, seçtiğiniz ilanları inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca başvurularınıza uygun ilanlar yayınlandığında cihazınıza bildirim geliyor.

Kolay ve kullanışlı arayüzünde kullanıcılar kullanıcı adı ve şifrelerini girerek arama yapabilirler ancak bu başvuru yapmak istediği an sorulacaklar arasında. Eğer herhangi bir üyelik oluşturmasıysanız da iş ilanlarına göz atabilirsiniz. Bir profil oluşturduktan sonra “Bana uygun ilanlar” bölümünden CV”nize uygun ilanlar listelenecek ve oradan hedefinizdeki firmaların iş ilanlarına göz atabilirsiniz. Ayrıca anahtar kelimeler ile detaylı bir arama da yapabilirsiniz. 

 

Secretcv

İş arayanın da eleman arayanın da ortak buluştuğu nokta olan secretcv.com internet sitesinin uygulaması, basit ve kullanışlı ara yüzü ile mobil cihazlarda. İş ararken kariyerinizdeki fırsatları kaçırmamanız için mobil cihazlarınıza yükleyeceğiniz secretcv mobil uygulaması üzerinde CV oluşturabilir, firmaların iş ilanlarına göz atabilirsiniz. Oluşturduğunuz CV”niz ile beğendiğiniz iş fırsatlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca anahtar kelimeler ile aramalar yaparak fırsatları kovalayabilirsiniz. Daha önce başvuru yaptığınız işleri size listeleyen bölümün haricinde bir de son 5 güne kadar yayınlanmış ilanları karşınıza getirebilirsiniz. Basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde iş ilanlarınızı kaçırmadan takip edebilirsiniz.

 

İnsan Kaynakları

Profesyonel ağınızı oluşturup, yeni iş fırsatlarını takip edebileceğiniz ve yeni bağlantılar edinebileceğiniz uygulama olan “İnsan Kaynakları” Facebook hesabınız ile çalışıyor. Facebook hesabınızla giriş yaptığınız mevcut arkadaşlarınızla iletişime geçebilirsiniz. Bunun dışında başka kişileri de insankaynaklari.com bağlantısı haline getirebilirsiniz. Ağını genişlet kısmından, Facebook, Twitter, Yahoo, Gmail gibi hesaplardan bağlantı davet ederek çevrenizi çoğaltabilirsiniz.

Uygulama üzerinde CV oluşturabilir, ilan verip alabilirsiniz. Ayrıca ilanlara da mobil cihazlarınız üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Bağlantı kurmak istediğiniz kişilere tanıdıklarınız aracılığı ile davet göndererek iş hayatında profesyoneller kulübüne katılabilirsiniz. İnsan Kaynaklarında iş bulmak için çok vakit harcamanıza gerek yok, anahtar kelimelere hedefinizdeki işi tanımlayan kelimeleri girerek kariyer basamaklarını tek tek çıkabilirsiniz. Ayrıca, şehir, pozisyon, şirket bilgileri ile de detaylı bir arama yapabilirsiniz. Şimdi başvur tuşuna bastığınızda ise uygulama sizi yenibiris.com sitesine yönlendiriyor. Başvurularınızı oradan gerçekleştirebilirsiniz.

 

CV

Kişisel bilgilerinizi girerek CV oluşturabileceğiniz ve bunu mobil platform üzerinde gerçekleştirebileceğiniz uygulama. Basılı ya da online ortamdaki CV”nizde neler yazıyorsa aynısını bu platform üzerinde de oluşturabilirsiniz. Her zaman bilgisayarınızı yanınızda taşımanız mümkün olmayabilir ve hatta istediğiniz an CV”nizi birileri ile paylaşmanız mümkün olmayabilir. Fırsatın ne zaman karşınıza çıkacağı belli olmaz.

Hedefinizdeki firmanın CEO”su ile ne zaman nerede tanışacağınız belli olmaz. Tanıştığınız an sizi unutmasına fırsat vermeden hemen CV”nizi mail atabilirsiniz. Böylece kariyeriniz için kendi şansınızı kendiniz yaratırsınız. Uygulama üzerinde hazırladığınız CV”nizi PDF”e dönüştürebilir, dönüştürdüğünüz CV”yi e-posta yolu ile istediklerinize gönderebilir, ayrıca yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Tabii ki CV fotoğrafsız olmaz, uygulama üzerinde CV”nize fotoğraf da ekleyebileceğiniz notlarımız arasında.

 

İşteSosyal

Türkiye”nin ilk sosyal iş ve kariyer platformu olan İşteSosyal, mobil cihazlarda kolaylıkla kariyer ilanlarını takip edebileceğiniz bir uygulama. Facebook”taki arkadaşlarınız sayesinde iş bulmanızı daha kolay hale getirmesi uygulamanın artılarından. Oluşturduğunuz profiliniz sayesinde Facebook arkadaşlarınızla entegre olan ve onların çalıştığı yerleri listeleyen uygulama sayesinde siz de arkadaşlarınızın çalıştığı şirketteki açık pozisyonları hemen değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Hem böylece arkadaşlarınız nasıl bir ortamda çalışıyor, sorarak öğrenebilirsiniz. Tercih aşamasında oldukça etkili olacaktır.

 

Eleman.net

özgeçmiş oluşturmadan da iş ilanlarını inceleyebileceğiniz uygulama olan eleman.net, web sitesi ile entegre çalışıyor. Mevcut özgeçmişiniz varsa kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte girip başvuru yapabilirsiniz ya da uygulama üzerinden bir özgeçmiş oluşturabilirsiniz. Kendinize uygun iş ilanlarını anahtar kelimeler yazarak bulabildiğiniz gibi, bu iş ilanlarını inceleyebilir, firmaların telefon numaralarını görebilirsiniz.

İş başvurusu yaptığınız firmalara başvurunuzun ulaşıp ulaşmadığını bu telefon numaraları sayesinde öğrenebilirsiniz. Oluşturduğunuz özgeçmişiniz üzerinde düzlenme de yapabildiğiniz uygulama üzerinde özgeçmişiniz e-posta yolu ile bir yerlere de iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here