Ana sayfa Haber iOS için Fortnite ilk üç haftasında 15 milyon dolar kazandı!

iOS için Fortnite ilk üç haftasında 15 milyon dolar kazandı!

0

Epic Games tarafından PC ve konsollarda oldukça tutulan oyun Fortnite, iOS platformuna olduğu gibi portlanmış, yani aktarılmıştı. Bu aktarım sonrası özellikle de çapraz platform desteğiyle birlikte patlama yaşayan oyun, ilk üç haftasında 15 milyon dolarlık oyun içi ürün satışından gelir sağladı.

SensorTower’dan gelen verilere ve Epic Games’in son raporuna göre Fortnite, Candy Crush Saga, Clash of Clans, Pokémon Go gibi dev rakiplerini haftalık bazda geçmeyi başarıyor. Bu oyunların her biri yıllarca uygulama mağazalarında üst sıralarda kalmayı başarmış ve firmalarına düzenli gelir akışı sağlamış olmalarına rağmen şuan için önde olan Fortnite, bu hızı koruyabilecek mi göreceğiz.

Diğer mobil oyunların aksine aşama atlamak ya da avantaj elde etmek amacıyla mikro-satışlardan faydalanmayan Fortnite, sadece kostüm gibi pratik olarak oyuna hiçbir etkisi olmayan elementlerin satışından para kazanıyor. Battle Royale adlı oyun türünün yükselişinden çok iyi bir şekilde faydalanan ve ücretsiz oyun modelini benimseyen Epic Games, bir süre daha bu yükselişini koruyup doğru stratejisinin karşılığını alacak gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here