Ana sayfa Mobil iOS için Fortnite ilk 90 günde 100 milyon dolar kazandı!

iOS için Fortnite ilk 90 günde 100 milyon dolar kazandı!

Yakında Android'e de gelecek olan battle royale çılgınlığı bakalım firmaya daha ne kadar para kazandıracak

0

Epic Games’ten gelen şu sıralar dünyanın en popüler oyunu Fortnite, iOS platformuna çıktığı ilk 90 gün içinde 100 milyon dolar gelir elde etti. Sensor Tower’dan gelen verilerin ışığında Fortnite, gelir dikkate alındığında mobil alanındaki en başarılı üçüncü çıkışı yaşadı. İlk iki ise tahmin edilebileceği üzere Clash Royale ve Pokémon GO.

Epic Games yıllardır Fortnite gibi bir oyunla çıkış yapmayı bekliyordu

Şuan için sadece iOS platformunda olan Fortnite, battle royale kategorisine PUBG’nin aksine sistem gereksinimlerini ve uyumluluk problemlerini kaldırarak patlama yaşattı. Yakında Android’e de gelecek olan popüler oyun, hemen hemen her platformda oynanabilir hale getirilmeye çalışılıyor. Oynaması tamamen ücretsiz olan Fortnite, oyun içerisindeki kozmetik eşyalar ve ödüller sayesinde parasını kazanıyor. Bu iş modelinin ne kadar başarılı olduğunu daha önce de çok sayıda örnekle görmüştük.

Sensor Tower’ın açıklamasına göre Fortnite’ın kategorisindeki en büyük rakibi olan PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) sıralamaya dahil olamadı. Sıralamada yer almamasının sebebi oyunun henüz 60 gündür para kazanıyor olması ve daha 100 milyon dolar seviyesine ulaşamamış olması olarak belirtildi.

Mayıs ayında bu inanılmaz rekabetçi battle royale kategorisinde PUBG yapımcısı Bluehole firması, Epic Games’e telif hakkı ihlali gerekçesiyle dava açmıştı. Dava henüz sonuçlanmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here