Ana sayfa Haber iOS Arama Uygulaması İle Google Lens Çok Daha Pratik

iOS Arama Uygulaması İle Google Lens Çok Daha Pratik

0

Google lens, kuruluşun en çok tercih ettiği uygulamalardan bir tanesi olarak biliniyor. Arama devinin görsel tanıtım aracı olan Google Lens’e artık doğrudan iOS’taki Google uygulamasından ( 9to5Google üzerinden) erişilebiliyor.

Bunu yapmak için; uygulamanın arama çubuğunda mikrofonun solundaki Lens simgesine, bu noktada telefonunuzun kamerasının açılacağı yere dokunmanız yeterlidir.

Peki Bu Değişiklik Ne Tür Avantajlar Sağlayacak ?

Önceden bu görüntü tanıma hizmetine yalnızca iOS’taki Google Fotoğraflar üzerinden erişilebiliyordu. Bu durum; Lens’in görüntü tanıma hizmetini kullanmadan önce, sizi fotoğraf çekmeye zorlamanın sıkıcı yan etkisine sahipti.

Bu hareket; hizmetin daha hızlı ve daha kolay erişilmesini sağlayarak, önceden fotoğraf çekmeye gerek kalmadan bir nesneyi tanımlamak için onu kullanmanıza olanak verir.

Yeni uygulama; bu hafta başlarında aşamalı sunumunu başlattı. Ancak bu yazıdan itibaren, her yerde kullanılabilir görünmüyor. Google Lens kullanımıyla birlikte; Android ile iOS arasındaki işlevsellik farkı da kapanmış olacak.

Konuyla ilgili tüm yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here