Ana sayfa Haber iOS 9″un altyapı desteğinde IBM var

iOS 9″un altyapı desteğinde IBM var

0

iOS 9′un altyapısında, Apple’ın geçen yıl anlaşmaya vardığı IBM’in imzası görünüyor. IBM, Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 9 için güvenlik yazılımları, Siri’nin güçlendirilmesi hususundaki yazılım yapıları, uygulama stabilizasyonları ile ilgili yazılım desteklerini iOS 9‘a IBM sağladı bilgilere göre. IBM ile Apple anlaşmasına göre, Apple, IBM‘den kurumsal alana yönelik uygulamalar, servisler var. Zaten bu servislerin yaklaşık %60’ı Apple tarafından havacılık, sigortacılık ve sunucu sektörlerine yönelik sunuldu ve diğer bölümü yıl sonuna kadar Apple tarafından sunulacak. Mutfakta ise, yani işin görünmeyen kısmında da IBM, iOS 9 ile ilgili de detaylı bir şekilde çalıştı. Bu çalışmalar IBM ortaklığının resmi olarak duyurulmasının öncesinde danışmanlık hizmeti olarak başlatılmış, geçtiğimiz yıl konunun resmiyete dökülmesiyle beraber iOS 9 IBM’in gölgesinde şekillenmeye başladı ve bugünki halini aldı.

WWDC 2015 konferansında tanıtılan iOS 9’un betaları halen geliştiriciler tarafından geliştirildiğini herkes biliyor ve bununla beraber mutfak kısımında da IBM devamlı olarak iOS 9’un önceliği güvenlik yazılımları olmak üzere tüm yazılım kısımıyla ilgilieniyor.

Böylece, iOS 9’a güncellemeler geldiği günlerde bu güncellemelerin Apple-IBM ortaklığı ürünü olduğunu da unutmamak gerekiyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here