Ana sayfa Haber iOS 9 son 2 gündür problem oluşturuyor

iOS 9 son 2 gündür problem oluşturuyor

0

iOS 9, güncelleme için yayımlandığı ilk gün ve diğer gün aslında pek fazla problem ortaya çıkarmıyordu. Genel olarak problemi olmasa da popüler problemlerinden bir tanesi iOS 9 güncelleme hatası. Aslında bu problem giderilmiş değil, bu kronik hataya Siri sorunu, e-mail sorunu, pil sorunu ve ekran dokunmatiğinde problemler ortaya çıkmaya başladı. Aslında çoğu iOS 9 sorunlarının temel kaynağı cihazın yanıt verememesi ve bunca araştırmaya rağmen net bir çözümü bulunmuyor. 

öncelikle sıkça karşılaşılan iOS 9 güncelleme hatasına bir bakalım. Bununla iglili birçok çözüm yazılıyor internette ancak şimdiye en çok işe yarayan çözüm; güç tuşu ile “home” tuşuna yaklaşık 10-12 saniye basılı tutarak cihaza komut verildiğinde problem ortadan kalkıyor. Bir diğer çözüm ise iTunes’un bağlantısını ve bilgisayarın bağlantılarını kapatmak.

iOS 9’da ortaya çıkan e-mail problemi, iOS 9’un Wi-Fi problemlerinin bir parçası. Kullanıcılar iPhone ve iPad’lerde gömülü olan e-posta servisiyle posta atamıyorlar. “İlet” komutunun ardından cihaz kısır döngüye giriyor ve haliyle kilitleniyor. Problemin kaynağının değişen Wi-Fi algoritmaları olduğu söyleniyor. Standart bir çözüm öneriliyor; Network ayarlarını resetleyerek iOS 9 Wi-Fi problemlerini ve e-posta problemlerini çözebilirsiniz. Bu arada şifrenizi kaybedebilirsiniz, bir köşeye not alın.

iOS 9’da uygulama problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Test ettiğim iPhone 6 Plus modelinde genel olarak 3.taraf geliştiricilerin uygulamalarıyla problem yaşandı. Problemin çözümü genel olarak yapıldığı gibi, duvara fırlatmak değil, iOS 9 Destek güncellemelerini indirmek. iOS 9 beta geliştiricileri çevrimiçi olarak destek güncellemeleri yayımlıyorlar uygulama problemleriyle ilgili. Bu güncellemeler numaratik güncellemeler olup fazlasıyla işe yarıyorlar. Ek olarak, bu güncellemeleri alıyorken uygulamaları, güncellemeleri indirdikten sonra bu uygulamaların tekrar yüklenmiş olması gerekiyor. 

Bir de iOS 9 iMessage problemleri var, iPhone 6 Plus’ta iMessage’i internet ağları aktif değilken iMessage’i kapatıp açarak problem çözüldü.

Aslında tüm problemlerin en etkili çözümü cihaz resetinde ancak cihazdaki bütün şifrelerin unutulduğunu hatırlatırız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here