Ana sayfa Haber iOS 9 sahte güncelleme uyarılarına dikkat!

iOS 9 sahte güncelleme uyarılarına dikkat!

0

iOS 9 ile ilgili dün ilginç bir şekilde güncelleme uyarıları iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air 2, iPhone 5 modelleri üzerinden gelmeye başladı. İlk bakışta iOS 9 geliştirici programıyla ilgili bir problem olduğunu düşündük, çünkü sadece iOS 9 geliştiricilerine yayımlandığı belirtiliyordu. Bugünden itibaren geliştirici olmayan iOS 8 kullanıcılarına da bu güncelleme uyarıları gelmeye başlamış. üstelik, kazara iOS 9 güncelleme uyarısına tıklayan kullanıcılar, özellikle iPhone 6 modellerinde, büyük yavaşlama problemleri yaşıyorlar, videola oynatıcılarında ve eklentilerinde problem yaşanıyor. Şimdilik bir şüphe, bu güncelleme uyarısı bir virüs olabilir. Pazar gecesi bu iOS 9 uyarıları başladı, pazartesi tüm iOS 9 geliştiricilerine gelmeye başladı, bugün de geliştirici olmayan iOS 8 kullanıcılarına gelmeye başladı.

Bu sahte iOS 9 güncellemesi uyarılarını alan bölgeler ise, İngiltere, ABD, Türkiye ve Almanya olarak kayıtlara geçti. Twitter’dan takip ettiğimiz kadarıyla ve haber yorumlarını takip ettiğimiz kadarıyla da iPad’lerin büyük bir kısımı, bu sahte iOS 9 güncellemesi uyarılarını alıyor.

Apple, resmi olarak basın aracılığı ile olası iOS 9 güncellemesi duyurusu yapmadan, herhangi bir diyalog ile iOS 9 güncellemesi uyarılarını sadece görmezden gelmelisiniz. Zira bir şekilde virüs bulaştırılmaya çalışılıyor.

2. görselin kaynağı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here