Ana sayfa Haber iOS 9″dan iOS 8.4″e geçiş artık mümkün değil

iOS 9″dan iOS 8.4″e geçiş artık mümkün değil

0

iOS 9, yayımlandığı günden bu yana iOS 9′a güncelleyen kullanıcıların sayısı kadar neredeyse iOS 8.4.1 sürümüne tekrar geçiş yapmak durumunda kalan kullanıcılar var. An itibariyle iOS 9 sürümü, iOS 9.0.2 versiyonuyla yoluna devam ediyor ve bu versiyon itibariyle artık “downgrade” olarak bilinen bu işlem imkansız hale geldi.  Şimdi ise iOS 9‘dan yeni versiyona geçiş sağlayan kullanıcılar, iTunes‘tan geri dönüş sağlayamayacaklar. Bunun nedeni elbette Jailbreak işlemlerinden kaçınılması yönünde olduğu düşünülüyor, ayrıca meselenin rakamsal boyutlarını da sağlamak daha da önemli bir ayrıntı. 

Raporlara göre 2 Ekim itibariyle iOS 9.0.2′den eski sürümlere geçiş engellenmeye başlandı. üstelik geçiş sağlayan kullanıcıların daha büyük problemler yaşayabileceği, geçiş sağlayan kullanıcıların zaten problem yaşadıkları da ortaya atıldı. Net bir rapor yok ancak Apple‘ın bu kısıtlama konusunda daha ciddi bir nedeni var gibi görünüyor.

Apple, iOS 9‘dan ziyade iOS 9.0.1 versiyonunda biraz bocalamış gibi görünüyor. iOS 9.0.2 itibariyle pil problemi görünüyor ki; kullanıcıların eski sürümlerine geçiş yapma isteklerinin ana kaynağı. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here