Ana sayfa Haber iOS 9″daki yazılım iPhone 6″ları Force Touch özelliği katacak

iOS 9″daki yazılım iPhone 6″ları Force Touch özelliği katacak

0

Apple, son tanıttığı iOS 9 ile birlikte Force Touch teknolojisinin iPhone 6‘lardan önce tasarlaandığını gösterdi. Apple, iOS 9′a kattığı yazılım özellikleriyle Force Touch’ı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerine getirerek, iPhone 6 sonrasındaki tüm modellere ekledi. Başka bir konu ise, iPhone 5 ve iPhone 5C modellerinin de Force Touch özelliğini alacağı konuşuluyor. Fakat iPhone 5 serisinin tasarım özellikleri buna yatkın mı, bilinmez. 

MacBook ve Apple Watch‘ta tanıştığımız Force Touch özelliği, iOS 9′un altyapısına katılarak iPhone modellerini başka bir teknoloji haline getirecek. Bu özelliklere göre iPhone’larda iOS 9 ile birlikte bazı arayüzlerin de eksileceği düşünülüyor. örneğin kullanıcının bildirim ekranına bastığı gücü algılayarak farklı bir arayüz sunularak cihazın ayarları yönetilebilenecek. Böylece daha sade bir arayüz, her fonksiyonun tek arayüzde olacağı bir özellikle geliyor iOS 9.

iOS 9‘lar ile ortaya çıkan Force Touch özelliği diğer yeni nesil iPhone’lar ile iPhone 6 ve iPhone 5 serilerindeki özellikle farklılıklar gösterecek.

Bu haberlere göre, yaklaşık iki gün Bloomberg’ün ortaya attığı iPhone 6 S gibi modelleri rafa kaldırıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here