Ana sayfa Haber iOS 9″da yüz tanıma özelliği olabilir

iOS 9″da yüz tanıma özelliği olabilir

0

iOS 9 ile birlikte Apple‘ın mobil güvenlik standartları da değişecek gibi görünüyor. Apple, bulut sistemleri için ve fotoğraf paylaşımlarına erişim için yüz tanıma sistemini iOS 9‘da getirecek, dedikodulara göre. iOS 9 son iki beta sürümünü yaşıyor ve ekim ayı itibariyle de iOS 9 tam sürümleri yayımlanmaya başlanacak. Firma özellikle Siri ve Multitask özelliklerine dikkat çekiyordu fakat sürpriz yumurtadan bir de yüz tanıma özelliği çıkacak gibi. Fakat ilk sürüm itibariyle değil, iOS 9‘un muhtemelen 2. güncellemesiyle birlikte yüz tanıma sistemi getirilecek ve iCloud şifreleri ile birlikte fotoğraf uygulamalarında kullanılacak. Bu yeni yazılım iOS 9′ların güvenliğini sağlamasıyla birlikte kullanıcıların fotoğraf paylaşımlarını kolaylaştırması gibi eğlence amaçlı da kullanılacak. 

Bununla birlikte, TechCruch bunun başka bir patentiyle ilgili bir makale hazırlamış. 

TechCrunch’taki makale daha çok sosyal medya ile alakalı ve fotoğrafları arkadaşlarla paylaşma konusunda kolaylık getirebilecek yeni bir patent olduğunu belirtiyorlar.

Fakat iOS 9.x’da beklenen yüz tanıma sistemi Microsoft’un Windows 10 için hazırladığı Microsoft Hello servisine benzer bir güvenlik standartı olacak.

Görsel: TechCruch

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here