Ana sayfa Haber iOS 9 beta 2″deki yenilikler genişliyor

iOS 9 beta 2″deki yenilikler genişliyor

0

Dün yayımlanan iOS 9 beta 2 versiyonunda performans geliştirmeleri, yeni uygulamalara kullanım alternatifleri, iOS 8 ve iOS 9‘da var olan bugların temizlenmesi gibi detaylı başlıklar var. İlk olarak, Apple‘ın tasarımında sürekli değişikliğe gittiği uygulama seçim ekranında tekrar tasarım değişiklikleri gözlemleniyor. Bu değişiklik de çoklu görev yeteneğinin bir parçası.

Dün akşam yayımladığımız iOS 9 haberinde, Siri’nin hızından bahsetmiştik ve bu beta versiyonu itibariyle iOS 9′a yeni Siri yeteneklerinin de getirileceği ciddi bir şekilde konuşulmaya başlandı. iOS 9‘un son sürümünde, iOS 9’un en önemli özelliği olan daha uzun ömürlü pil performansı, Siri’nin ellerinde olacak.

iPad Pro yoldayken Apple, iOS 9′un yeni klavye tasarımını da şekillendirmeye başladı. özellikle iPad modellerinde klavyenin tasarımı iMac klavyeleriyle aynı görünümde ve aynı düzende olarak ayarlandı.

Ayrıca, iOS 9 yüklemesi esnasında sistem tarafından yeterli alan sağlanması için silinen uygulamaların da, yükleme-indirme sırasında o uygulamanın veya servisin tekrar iOS 9‘a yüklenecek. Böylece iOS 9 indirmesi sonucunda veri kayıbı yaşanmayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here