Ana sayfa Haber iOS 9.2 güncellemesi geldi fakat yine sorunlar var

iOS 9.2 güncellemesi geldi fakat yine sorunlar var

0

Apple, en güncel sürüm olan iOS 9.2 güncellemesini bugün itibariyle genel kullanıcıya sunmaya başladı. Duyurulara göre Apple‘ın iOS 9 sürümü 9.2 en uzun soluklu gelişim sürecini yaşayacaktı. Yayımlanana kadar 6 haftalık bir geliştirme süreci vardı ve nihayet yayımlanmaya başlandı. Genel olarak iOS sürümleri 2’şer haftalık süreçlerle geliştirildi, bu konuda değişiklikler süre-gelebilir.

Bugün gelen iOS 9.2 güncellemesinde yama paketleri çerçevesinde bazı değişiklikler, kullanım düzeltmeleri ve bug yamaları gözlemlenirken hedeflenen bazı bugların da temizlenemediği gözlemleniyor. Bunları sırasıyla listeleyeceğiz fakat kullanıcılar, en iyi işletim sistemini güncellemelerin 3 gün sonrasında deneyimleyebilirler çünkü 3 gün boyunca tüm altyapı değişikliğe uğrar ve bu üç gün boyunca karşıdan yüklemelerle devam eder. Android de olsa, iOS da olsa durum böyledir.

iOS 9′daki problemlerin bir tanesi, e-posta kullanımlarında yaşanan sıkıntılardı. Kısmen büyük dosyalar, cihazı tamamiyle kilitlerken, “forward” mesajlarla da, direkt yollanan e-posta mesajlarında da durum aynıydı. Görünüşe göre bu sorunsal devam ediyor.

Safari’deki stabilite sorunları devam etmiyor, tamamiyle geliştirilmiş.

iPhone modelleri için adaptör sıkıntıları yaşanıyor. Diğer Apple cihazlarınızla yapacağınız dosya aktarımları problem yaratbilir, bunu takip ederek ayrıca, iTunes problemleriyle de karşılaşabilirsiniz.

iBooks için bazı 3D Touch özellikleri bulunuyordu, 3D Touch’ın iBooks özelliklerinde de bazı sorunlar var.

Daha önce pek görülmüyordu fakat iOS 9.2 güncellemesi itibariyle iCloud “indir” arayüzünde de komut problemleri yaşanıyor.

Bu problemler gözlemlense de, üç gün dolmadan problemlerin kalıcı olup-olmadığını görebilmemiz pek mümkün değil. Bu haftasonu, iOS 9.2‘nin gerçek performansı belli olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here