Ana sayfa Haber iOS 9.1 betasında neler test ediliyor?

iOS 9.1 betasında neler test ediliyor?

0

Apple, bu hafta itibariyle iOS 9.1 betasını geliştiricilere açmış bulunuyor ve duyurulduğu kadarıyla da yeni emojiler iOS 9.1′de ön plandaki özelliklerden. öte yandan Siri kullanıma hazır olarak raporlanırken iOS 9.1 ile birlikte işletim sisteminin eski cihazlara olan uyumu da test ediliyor. Bunun yanısıra iOS 9.1′de, Kaspersky’ın geçmiş dönemlerde Mac işletim sistemleri, iOS 8 ve iOS 9’da dikkat çektiği güvenlik açıklarının yamaları var.  Geliştiriciler için yeni API’ler de dikkat çekici. Live Photos özelliklerine dokunan API’ler, iPhone 6S‘lerde bulunan 3D Touch desteği bir arada test ediliyor.

Bununla birlikte, Apple‘ın yakında yeni bir iOS güncelleme merkezi geliştireceği de bu versiyonla birlikte gelen haberlerdeki detaylardan. iOS 9.1‘in genel sürümünde bu güncelleme merkezinin yeni görünümü de kullanıcılarla olacak.

Daha önce de belirttiğimiz gibi “kalan son 2 güncellemenin” son beta versiyonu iOS 9.1‘in. Geçtiğimiz haftanın “Hey Siri” etkinliğinde tanıtılan iPad Pro‘ya göre geliştirilen iOS 9.1’in güvenlik altyapısında ise Cisco var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here