Ana sayfa Donanım iOS 8, WWDC 2014″te tanıtıldı!

iOS 8, WWDC 2014″te tanıtıldı!

0

Apple, bugün itibariyle WWDC 2014“te resmi olarak iOS 8“i tanıttı. iOS 8 sonbahar ayında kullanıcılarla buluşacak. Hatırlanacağı üzere diğer teknoloji sitelerinden önce sizlere iOS 8 ve Mac OS X haberini paylaşmıştık. Görüldüğü üzere verdiğimiz tarih ve haber doğru çıktı. Yine iPhone 6“nın 19 Eylül“de çıkacağı haberini de ilk sizinle paylaşmıştık. Hatta ilk iPhone 6“nın 19 Eylül itibariyle Almanya, 2 gün sonrada tüm dünyada satışa sunulacağı haberini sizlerle paylaşmıştık. 

 

iOS 8 resmi olarak tanıtıldı

 

 

 

Aslında biz, bu tarz haberler için özel çaba sarf etmiyoruz, sadece Apple“a yakın olan kaynak, -defalarca ismini verdik- Ming Chi Kuo”yu takip ediyoruz. Tüm bu girizgâh yazısından sonra olayı hemen toparlayalım. Apple yeni programlama dili Swift, iOS 8 ve Mac OS X yazılımlarını sonbahar ayında kullanıcılarla buluşturacak. Peki, Sonbahar ayı neden? Tabii ki de Apple, yeni amiral gemisi telefonu iPhone 6 ile beraber, yeni yazılımlarını da kullanıcılarla buluşturacak. iOS 8“in özelliklerini sizler için anlatalım. iOS 8 uygulama paylaşımına izin verecek. Yüklenen programlar; tabletten tablete, telefondan telefona taşınacak. Tümleşik çeviri desteği. 

 

Hangi tarayıcıyı iOS 8 üzerinde kullanıyor, oluyorsanız olun. iOS 8, tüm sayfaları otomatik çevirecek. –Japonca dili de dâhil.  Pinterest ile fotoğraf paylaşabileceksiniz, yakın bir zamanda bu konuyla ilgili, Apple üzerinden bir güncelleştirme de alabileceksiniz. Ağ bağlantılı hizmet uygulamalarını paylaşabileceksiniz.  Apple ve Twitter gibi. üçüncü parti uygulamalar için klavye desteği ve eklenti bildirimleri iOS 8″e eklenmiş. Varsayılan depolama birimindeki dosyalar detaylı bir şekilde taranıp, tüm dosyalara ulaşıp, yedekleyebileceğiz. iOS 8 ağ bağlantılar için veri paketi gönderimi desteği sağlayacak.

 

Uygulamalarla ile ilgili ekran görüntüsü, mobil cihazlar üzerinden alınacak. Fotoğflar direkt olarak fotoğraflar bölümünden düzenlenecek. –Hiçbir aracı program olmadan- Açılır pencere desteği iOS 8 ile geliyor. Yani iOS 8 üzerinden istediğiniz kadar sekme açabileceksiniz. Belgeler otomatik olarak çevrilecek –Yani çevirici dil desteği eklenmiş- Uzmanlar şimdiden çoğu özelliğin Android“den alındığını belirtiyor. Yine de hatırlatmakta fayda var. Microsoft; Skype“a tercüman desteği ekleyecek. Bundan dolayı da Apple; çeviri olaylarına tamamen odaklanmış. Yalnız bu çeviri büyük bir ihtimalle yazılı olacak. Microsoft, sözlü çeviriye de geçti. Sözlü çeviriyle ilgili Apple cephesinde yeni gelişmeler yaşanabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here