Ana sayfa Donanım iOS 8″i bekliyoruz…

iOS 8″i bekliyoruz…

0

Apple’ın en yeni iOS versiyonu olan iOS 8‘in son beta sürümü olan beta 6 sürümü son günlerini yaşıyor. Apple, beta 6 sürümüne sadece 2 haftalık bir süre vermişti. Apple‘ın iOS 8 ile ilgili tanıttığı özellikleriyle birlikte yepyeni özellikler ve çözümler de iOS 8 ile birlikte kullanıcıya sunulacak. Apple, iOS 8‘i “dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi” olarak tanımlıyor. Tanımlama bu ancak, durum gerçekten böyle mi olacak? Aslında iOS geliştiricilerin yorumlarına bakılırsa durum bir “mobil işletim sistemi”nin çok ötesinde. Apple, yeni sağlayacağı inovasyon yeniliklerine yönelik ve IBM ile girişmiş olduğu kurumsal pazar çözümlemelerinde de arkasına iOS 8′i alacak. Böylece iOS 8 geliştiricileri sürümün aslında bir yapay zeka yapıtı olduğunu söylüyorlar. Evet, iOS 8 kullanıcıları bir mobil işletim sisteminden daha fazlasını kullanacaklar.

iOS 8 ile birlikte gelecek olan Siri uygulamasının en yeni versiyonu merakla bekleniyor. Siri‘nin yeni versiyonu sadece “uygulama” olarak değil Apple‘ın bütün platformlarında sözü geçen bir yazılım olarak dikkat çekiyor. Siri aracılığı ile doktorunuzla haberleşme, spor eğitimi ve diğer fitness uygulamalarında tam çözüm gelecek. Kişiye özel klavye tasarımları, işletim sisteminin bir “dayatma”dan çok kişiye seçenekler sunan bir işletim sistemi olarak rapor ediliyor iOS 8.

 

Apple‘ın son mobil işletim sistemi olan iOS 8 ile ilgili Android L‘nin sağlayacağı şarj çözümü olan Project Volta‘ya benzer geliştirilen ve cihazların şarj ömürlerini daha da uzun olmasını sağlayacak bir yazılım geliştirildiği de iOS 8 raporları arasında. 

Apple, yaz döneminde geçmişte “savaş halinde” olduğu IBM ile el sıkışmıştı. Konu, kurumsal pazardı. IBM ile Apple el ele verip kurumsal çözümler sağlayacak ve bunu da yeni nesil iPad cihazlarla yapacaklar. iOS 8, sadece cihaz yönetimi değil, şirket, kurum yönetimini de kullanıcılarına sunacak. Son günlerini yaşayan beta 6 versiyonu yerini tam sürüm iOS 8′e ekim’in ikinci haftası bırakması bekleniyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here