Ana sayfa Haber iOS 8″e 3 saat kala

iOS 8″e 3 saat kala

0

Ezelden beri yeni hazırlanmış bir teknoloji sanki ilk saatlerinde dört-dörtlük çıkıyormuş gibi, üstelik sanki dünyanın sonu gelmiş gibi, iOS 8‘in Apple cihazlarına teşrif edeceği bugün sosyal medya’da, “yükleyin!” ve “hayır, yüklemeyin!” savaşı başladı. iOS yaklaşık üç saat sonra yayımlanmaya başlayacak olmasıyla birlikte tartışmalar ne şekilde devam edecek bilmiyoruz fakat isyan bayrağını ilk çekecek olan önceki haberimizde bahsedilen iOS 8‘deki Dropbox kullanıcıları. 

Editörler, henüz çıkmamış bir sürüme don biçerken aslında Apple yetkilileri iOS 8 konusunda kullanıcıların biraz daha sabırlı davranmalarını istemişlerdi. Apple, iOS 8′i sadece mobil işletim sistemi olarak değil, bir çözüm sistemi olarak tekrar tasarladı ve sunuyor. Nesnelerin interneti (internet of things), HomeKit, CarPlay çerçevesindeki inovasyonlar da iOS 8 geliştirilmesinin bir parçası. 

Apple yetkililerinin fikirleri sorulduğunda önce “biraz bekleyebilirler” demelerinin yanısıra, aslında “kullanıcılara kalmış” yorumları da yapıldı. 

iOS 8’de sorunlu çalıştığı programların, YouTube mobil uygulaması, Siri, Dropbox, iMessage ve iOS 8‘in fotoğraf galerisi olduğu söyleniyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here