Ana sayfa Donanım iOS 8 bu kadarıyla kalmayacak

iOS 8 bu kadarıyla kalmayacak

0

Acele işe şeytan karışır derler. Apple‘ın son haftalarda yaşadığı ve yaşattığı donanım sıkıntılarının özeti tam da budur. iOS 8 ile ilgili beta haberlerimizde defalarca, iOS 8  geliyor ama hazır gelmiyor uyarılarını da geliştiricilerden aldığımız raporlar doğrultusunda yazdık. Sahada iOS 8 kullanıcılarına işletim sistemlerinin durumuyla ilgili sorular sorduğumda elbette firmaya genel olarak kızgınlık ve isyan mevcut. Kullanıcılar, zor şartlarda aldıkları cihazların deyimi yerindeyse “tıkır tıkır” çalışmasını bekliyorlar. 

öyle görünüyor ki, iOS 8 nispeten halen beta sürümünde kalmış durumda. Peş peşe yazılım ve donanım güncellemeleri alsa da, halen kullanıcıların beklentilerini karşılayabilmiş değil. Ancak her yeni platformda olduğu gibi, Apple kullanıcılarının biraz daha sabırlı olmasını istiyor. çünkü firmanın iOS 8‘e henüz katmadığı ve denenmekte olan özellikleri bulunuyor. Bu özelliklerin %50’sinden fazlası da kurumsal alanda sunulan çözümler olacak, IBM’in katkılarıyla…

 

 

iOS 8′e katılacak yeni özelliklerden bir tanesi, şimdi mevcut Siri‘nin üzerine kurulacak. Hem kurumsal alanda hem kişisel kullanım için vizyon değiştirecek olan Siri, iOS 8‘i, iOS 8 yapan özelliklerden bir tanesi olması bekleniyor. Bu gelişmeleri, Apple‘ın iOS 8 üzerindeki nesnelerin interneti platformu geliştirmeleri takip edecek. Bir gün kullanıcılar, nesneleri yönetebilen bir iOS 8‘e uyanacaklar. Bununla birlikte bu yeniliklerin de 2015 yılında IBM destekli cihazların tam anlamıyla dünya çapında kullanılmaya başlandığında sahaya inmesini bekliyoruz.

Daha da şaşırtıcı olan kısım ise, Apple‘ın bu konuda Google ile de iş birliği üretmesi bekleniyor. Bir akıllı ev sistemi olan Nest, Google‘ın nöron özellikleri taşıyan bilgisayar tasarımları da bu çalışmaların içinde yer alabilir. Elbette bu şimdilik “dedikodu” evresinde.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here