Ana sayfa Donanım iOS 8 artık beta 6″da

iOS 8 artık beta 6″da

0

iOS 8′in beşinci beta sürümünden, bugün altıncı beta sürümüne geçildi. Geliştiricilerin son beta sürümü olduğunu belirtilen iOS 8 betanın bazı hataları ile birlikte sistem yükseltmeleri de iOS 8’in bu versiyonunda tanıtılan bazı yenilikler. Son beta versiyonun da aşağı-yukarı 2 hafta süreceği söylenirken, iOS‘un yenilenen yüzü ile iPhone 6’lar ile tanışacağız.

Apple, iOS 8‘in yeni ve geliştirilecek son beta versiyonunu bütün geliştiricilere açmayacak. Artık son düzeltmelerin yapıldığı versiyona sadece kısıtlı sayıda geliştirici katkıda bulunabilecekler. iOS 8 Beta 6’da, Safari uygulamasında, klavye yazılımlarındaki problemler, akıllı telefonlardaki MMS sistemlerindeki küçük hatalar ve Gmail kullanımındaki hatalar gibi bir hata listesi mevcut.

 

 

Bazı hataların daha sonra sistemle ilgili değil, servisler ile ilgili hatalar olduğu anlaşıldı. Safari’deki problemlerden bir tanesi, YouTube kanalında yaşanan bir arıza nedeniyle oluşan sıkıntı, Apple‘a sistem hatası olarak rapor edilmiş ancak, durum YouTube‘dan kaynaklandığı anlaşıldığında durum açığa kavuştu. 

Apple ayrıca, iPhone‘lar ile diğer Apple cihazlarının aynı zamanda iOS 8‘e kavuşmayacağını ve bütün cihazlar için farklı takvimler oluşturulduğunu açıkladı. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here