Ana sayfa Haber iOS 8.3 sorunları ve detayları

iOS 8.3 sorunları ve detayları

0

Türkçe dil desteği ile Siri, iOS 8.3‘te görülen en önemli özelliklerden bir tanesi. Yaklaşık 3 haftalık bir beta sürecinin ardından iOS 8.3, dün itibariyle yayımlandı ve uzun zamandır beklenen Siri Türkçe desteği de kullanıcılara sunulmuş oldu. Biraz esprili, biraz buglı fakat şimdiden kullanım açısından sorunsuza yakın çalışan Siri ve iOS 8.3‘ün aslında Türkçe destekli Siri’den daha önemli gelişmeleri ve özellikleri var. Bunlardan bir tanesi, Apple’ın IBM’den destek aldığı şifre güvenlik sistemleri. Ek uygulamaya veya ek aparata gereksinimi olmadan, iOS 8.3′te yeni kullanıcı şifreleri saklama kriptoları ve özellikleri, Apple tarafından duyuruldu ve bununla birlikte iCloud gibi bulut platformları daha da güvenli hale geldi. Ayrıca Apple’ın yeni uygulaması iCloud Photo Library eşleştirmeleri için de yeni güvenlik anlayışları bulunuyor. Bu uygulama ile birlikte, Apple kullanıcıları Mac, PC ve iOS cihazları arasında fotoğraflarını daha güvenli bir halde tutabiliyorken yüksek çözünürlüklü fotoğrafları daha düşük boyutlandırmalarla içeride tutabiliyor.

Şimdilik göze çarpan en önemli özellik, iOS 8.3‘teki güvenlik anlayışı oldu. Büyük ihtimalle artık iOS 8.3 ile birlikte iCloud kullanımı daha da güvenli hale getirilerek hack konusunda mağduriyetleri sona erdirecek.

Bu gelişmelere karşın, iOS 8.3’ün Türkçe Siri‘sinde bazı problemler de görüldü. İlk olarak Wi-Fi ve mobil ağ bağlantılarıyla ilgili küçük bazı problemler yaşanıyor. Siri ile sohbet sırasında, Siri internet bağlantısı ile ilişkisini kesiyor ve çevrim dışı görünmeye başlıyor, fakat iPhone’unuz o sırada hala ağa bağlı olarak görünebilir. Bağlanmak için tekrar kapatıp, açmanız gerekiyor bağlantıyı. Bunun çözümü,cihazın öncelikle bağlantısını kesip, ardından Uçak Modu’nu açtıktan sonra, Uçak Modu’nu kapatarak tekrar internete bağlanarak çözülebiliyor. Bu durum iOS 8.3’ün yazılımsal bir hatasından kaynaklanıyor, ilk güncelleme ile birlikte çözülecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here