Ana sayfa Haber iOS 8.3 şarj sıkıntısı bu hafta giderilecek

iOS 8.3 şarj sıkıntısı bu hafta giderilecek

0

Apple, iOS 8.3‘ü yayımlamasının ardından kısa süre içerisinde özellikle iPhone 5 ailesi içerisinde iOS 8.3‘ten ötürü kaynaklanan bir şarj tüketimi ortaya çıktı. Cihazlar şarj tüketimini yaklaşık bir katına çıkardıktan sonra durum, yazılımla ilgili bir uyuşmazlığın neden olduğu ortaya çıktı. Beta sürümlerinde pek belirli olmayan bug, bol uygulamalı, bol yazılımlı cihazlarla daha etkin bir şekilde hissedilmeye başlandı. Durum iOS 8.3‘ün konumuyla ilgili bir sıkıntıdan değil, uygulamalarla işletim sisteminin örtüşememesinden kaynaklanıyor. Aslında Android‘ler için de durum böyle, iOS platformu için de durum böyle. İşletim sistemleri ve çoğu teknolojik girişimler, firmaların yaklaşık 3-4 yıllık bir çalışması sonucu ortaya çıkıyor. örneğin, Nexus 6‘ların Motorola tarafından 2013 yılında test edildiği bir patent olayında ortaya çıkmıştı. Aslında iPhone‘larda yer alan parmak izi okuyucu teknolojisi, daha önce Nexus 6‘larda uygulanmak istenmiş ancak, birkaç hafta önce Apple bunun patentini aldığı için teknoloji Nexus 6’larda yer alamamıştı.

O günün hazırlanan yazılım içeriği ile, bugün hazırlanan uygulama yazılım içerikleri örtüşmemeye başladı. Haliyle bu durum şarj sıkıntıları ve diğer buglar gibi durumlar ortaya çıkıyor. Bunun gibi problemlerin çözümü de 1-2 haftaya sıkıştırıldığı için, buglardan geçilmeyen bir işletim sistemi ortaya çıkıyor.

Bu hafta Apple, büyük ihtimalle iOS 8.3 şarj sorunlarıyla ilgili bir yama, yama olmasa dahi bir duyuru ile şarj sıkıntısını gidecek. Kritik gün, pazartesi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here