Ana sayfa Haber iOS 8.3″e yeni özellikler eklendi

iOS 8.3″e yeni özellikler eklendi

0

iOS 8.3′e, yeni Siri özellikleri, Siri’ye de yeni CarPlay özellikleri eklendi. Küçük bir değişiklik ancak “şeytan ayrıntıda gizlidir” lafının gölgesinde hazırlanan bir özellik olmasıyla birlikte mevcut durumdaki Siri aracılığı ile arama yeteneğine ek olarak bir de “hands free” olarak hoparlörlere aktaracak konuşmayı. Bu özellik, kesinlikle CarPlay‘e yönelik olmasıyla birlikte özellikle şarj konumunda olan bir iPhone için veya iPhone ile uyumlu çalışabilen hoparlör sistemine yönelik test edilen bu özellik en başta Apple Watch, iPhone ve CarPlay üçgeninde çalışacak.

Şimdilik bazı buglar bulunabilir fakat iOS 8.3‘ün üst güncellemelerinde mevcut buglar giderilecek. Test aşamasında olan yeni özelliğin yanısıra, CarPlay ile uyumlu kablosuz özelliklerin bir kısımı da iOS 8.3‘te kullanılmaya başlanacak. Ek olarak, 9to5mac’in haberine göre Apple, iOS 8.4’ün de çalışmalarına başlamış durumda.

iOS 8.3‘ün görünen yüzü, şimdilik gelişen Emoji deposu, geliştirilen login arayüzleri ve özellikleri, CarPlay uygulamaları, yeni nesil Siri ve Apple’ın Beats ile ortak çalışması olan müzik servisi iOS 8.3′te var olan özellikler arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here