Ana sayfa Haber iOS 7’de baş hareketi ile kontrol özelliği

iOS 7’de baş hareketi ile kontrol özelliği

0

 

Sonbaharda final sürümünü yayınlanacak olan iOS 7′de baş hareketleriyle kontrol özelliğine de yer verecek
 

Kullanım kolaylığını bir adım daha ileriye taşıma amacındaki akıllı telefon üreticileri son dönemde hareket ile kontrol çözümleri üzerinde yoğunlaşmaya başladı. Sonbaharda final sürümünü yayınlanacak olan iOS 7′de baş hareketleriyle kontrol özelliğine de yer verecek.
 

Şirketin geçtiğimiz günlerde sunduğu ve beraberinde iPad desteğini de getiren iOS 7 Beta 2 güncellemesinde ortaya çıkan özellik, aynı zamanda ilerleyen dönemde Apple cihazlarında hareket ile kontrol seçeneklerinin artabileceğine de işaret ediyor.
 

iOS 7″nin 2. Güncellemesi sonrasında “Erişebilirlik” sekmesi altında yer alan özellik başınızı sağa veya sola döndürerek cihazınızı kontrol etmenizi sağlıyor. Şimdilik sadece iki yönlü tanımlanan özellik, “Home” tuşunun yeteneklerine sahip. Yani kullanıcılar başlarını döndürerek ana sayfaya gidebiliyor, Siri”ye ulaşabiliyor ya da cihazın sesini açıp kapayabiliyor.

Aynı zamanda uygulamalar arasında geçiş yapıp, Bildirim Merkezi”ni görüntüleyebildiğiniz baş hareketleri kullanıcılara düzenlemeye imkan sağlıyor. İsterseniz hangi harekette nasıl bir eylemin gerçekleştirileceğini kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Apple”ın Erişebilirlik seçenekleri altında yer verdiği hareketle kontrol özelliği, önümüzdeki dönemde şirketin engelli kullanıcılara daha çok önem vereceğinin de ilk sinyallerinden biri olabilir.
 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here