Ana sayfa Mobil iOS 4″ün en etkileyici 5 yeni özelliği

iOS 4″ün en etkileyici 5 yeni özelliği

0

Multitaskin ile birlikte işlevsel özellikler geldi
 

Apple multitasking ve flash eksikleri nedeniyle iPhone’un çok tartışılan işletim sistemini yeniledi. iPad ve belki de daha sonra çıkabilecek yeni sürpriz mobil cihazları için ise bu yeni işletim sistemine, iPhone OS değil, iOS adını verdi. Yeni işletim sisteminde şaşırmayacağınız üzere Flash yine yok ama gerçekten etkileyici 5 yepyeni özellik gelmiş durumda. İşte iOS 4’ün getirdiği ekstra yenilikler…


Yeni özellikleri okumaya bir sonraki sayfadan devam edebilirsiniz.
 

 

 

1- Kamerada zoomm ve odaklanma

iPhone 4″ün yeniliklerinden biri 5 megapiksellik kamerası ve fantastik dijital zumu. Ancak kullanabilmek için aktif etmeniz ve bir şeye odaklanmanız gerek. Bunun için fotoğraf çekerken ekranda herhangi bir yere tıklayarak ekrana beyaz renkteki zum yapmayı sağlayan yuvarlak imleci görünür hale getiriyoruz. Daha sonra iPhone”un odaklayacağı nesneyi seçiyoruz.
 

 

 

2- Multitasking: uygulama güncelleme

iOS4″ün en büyük yeniliği çoklu uygulama çalıştırabilmemize olanak sağlayan multitasking. Bütün Apple uygulamaları bununla uyumluyken, diğer üçüncü parti uygulamaların güncellenmesi gerekiyor. Bu yüzden iPhone”unuzla Apple Store”a bağlanmanız gerekiyor. Sonra güncelleme bölümünden uygulamanızın güncel ve multitasking uyumlu sürümünü indirmeniz gerekiyor.


 

 

 

3- Klasör oluşturma ve adını değiştirme

Uygulamalarınızı organize etmek iOS4 ile birlikte çok kolay. Sadece üzerine gelip tutup, başka bir uygulamanın içine atıyorsunuz. Bundan sonra ise klasör oluşmuş oluyor. İsim değiştirmek için üzerine basili tutup, titremesini sağlıyoruz. Sonra yine uygulamaya tıkladığımızda yeni isim girmeye olanak sağlıyor.
 


 

 

 

4- Yüz yüze konuşma

iPhone 4″ü ilk alındığında birçok insan ilk olarak FaceTime uygulamasına bakıyor. Aslında FaceTime diye bir uygulama yok. Videolu arama yapmak aşağı yukarı standart arama yapmak gibi. WiFi ve iPhone 4 kullanıcıları için aktif olan bu özellikle kolay bir şekilde yapmak istediğiniz arama türünü seçip görüşme yapabiliriz.
 

 

 

5- iMovie ve iPhoto
Apple”ın iPhone 4 için olan iMovie uygulaması telefonunuzdaki videoları kolayca düzenlememize olanak sağlıyor. Aynı zamanda video içeriğine fotoğraf ekleyip efekt de verebiliyoruz. Gayet güzel bir uygulama olan iMovie ile videolarımızı sorunca kısaltabilir ya da uzatabiliriz.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here