Ana sayfa Haber iOS 12.0.1 Güncellemesi iPhone XS Şarj Sorununu Bitirecek

iOS 12.0.1 Güncellemesi iPhone XS Şarj Sorununu Bitirecek

0

Bugün içerisinde, iPhone XS ile ilgili son derece olumlu bir gelişme aktarıldı. Apple telefonlar, iPhone X serisine kadar son derece şarj yönünden kullanışlı telefonlardı. Ancak Apple firmasının hem tasarımda, hem de boyutlarda bazı değişikliklere gitmesi ile birlikte; şarj problemleri de görülmeye başladı. Bunun üzerine iOS 12.0.1 güncellemesi yapılarak bu hata geç de olsa düzeltilmeye çalışıyor. Güncelleme ile ilgili Apple yetkilileri; ağırlıklı olarak manuel yapılacağını da söyledi.

Peki Bu Güncelleme iPhone XS İle İlgili Sorunu Çözebilecek Mi ?

 

iPhone XS
iPhone XS

 

Apple firmasının son çıkardığı telefonlardan bir tanesi olan iPhone XS MAX teki bir diğer en büyük sorun da, wifi alımıydı. Diğer iPhone telefonlarında, wifi konusunda ciddi bir problem yaşanmazken; bu telefonlarda wifinin çok daha az algılandığı, kullanıcılar tarafından yapılan geri dönüşlerde ortaya çıktı. iOS 12.0.1 güncellemesi ile birlikte, bu problemin ortadan kaldırıldığı şirket yetkilileri tarafından bildirildi.

Apple firması iPhone ile ilgili güncellemelerin, manuel yapılacağını ve bunun için de ayarlar bölümünü kullanmaları gerektiğini ifade etti. iPhone veya ipad’inizde bulunan ayarlar > genel yazılım güncellemesini kullanarak, dilediğiniz zaman bu son güncellemeden yararlanabilirsiniz. Güncelleme yapılmadığı takdirde; iPad veya iPhone telefonlarda ortaya çıkabilecek herhangi bir sorundan şirket sorumlu tutulmayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here