Ana sayfa Haber iOS 11 işletim sistemli iPhone 8’e dair detaylar belli oluyor!

iOS 11 işletim sistemli iPhone 8’e dair detaylar belli oluyor!

0

iphone-8-ozellikleri

Apple”ın, WWDC 2017 etkinliğinde bile sır gibi sakladığı iPhone”ların sonuncusu iPhone 8″le ilgili her gün yeni detaylar gelmeye devam ediyor. iOS 11 işletim sistemi yüklü iPhone 8″in son görüntüleri paylaşıldı. Birçok yenilik ile gelecek olan iPhone 8″in fiyatıyla ilgili de yeni iddialar ortaya atıldı.

iPhone”un 10. yılı olması sebebiyle Apple”ın yepyeni ve önceki iPhone modellerinden çok daha ileride bir iPhone çıkarılacağı bir süredir konuşuluyor. Samsung”un son bombası Galaxy S8″le rakip gösterilen cihazın, onu bile gölgede bırakacak özelliklere sahip olacağı söylentiler arasında. iPhone 8″in 5.8 İnç OLED ekranla gelmesi bekleniyor. Sıfır çerçeveye yakın ekranıyla ekran/gövde oranının da artacağı iddia ediliyor. Şimdiye kadarki hiçbir iPhone”a benzemeyen, şaşırtıcı bir iPhone”un karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

iphone-8-ozellikleri

İşte bu özelliklere sahip olması beklenen yeni iPhone 8″in iOS 11 yüklü konsept görüntüleri paylaşıldı. Ana ekran tuşunun kaldırıldığı Yeni iPhone 8″de ana ekran tuşunun kaldırıldığı ve çift ön kameranın olacağı görülüyor.

Paylaşılan fotoğraflarda da görüldüğü üzere, yeni iPhone”da ekran/çerçeve oranı yüzde 80″in üzerinde olacak. önceki iPhone”larda bu oran yalnızca yüzde 65″ti.

iPhone 8″in arkasında da alt alta konumlandırılmış çift kamera bulunuyor. Bu kamera 3D video kaydı yapabilecek.

İddialara göre; eylül ayında tanıtımı yapılması beklenen 128 GB”lık yeni iPhone 870 dolardan, 256 GB olan model ise 1.070 dolardan satışa sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here