Ana sayfa Haber iOS 11’in kilit ekranında tüm uygulamalar için bildirimler nasıl kapatılır

iOS 11’in kilit ekranında tüm uygulamalar için bildirimler nasıl kapatılır

0

 iOS 11, tüm uygulamalarda beliren metin öngörünümlerini gizlemek isteyenlere yönelik basit bir çözüm getirerek, gizlilik endişesi taşıyanlara hızlı ve etkin bir çözüm sunuyor. iOS”in önceki versiyonlarında “öngörünümü Göster” seçeneğini her bir uygulama için ayarlamak zorunda kalıyorduk. üstelik bu özellik sadece Apple”ın “Mesajlar” gibi ilk parti uygulamalarından bir kaçı için geçerliydi.

iOS 11″de ise bu seçenek tekil üçüncü parti uygulamalara kadar genişletildi. Apple artık iOS cihazınızda yüklü bulunan tüm uygulamalar için “öngörünümleri Göster” özelliğini devre dışı bırakacak bir özellik getiriyor.

iOS kilit ekranındaki tüm metin tabanlı ön görünümleri gizlemenin yolu

  1. “Ayarlar” ı açın
  2. “Bildirimler”e tıklayın
  3. “öngörünümleri Göster”i tıklayın
  4. “Kilit devrede değilken”e tıklayın

Bu ayarı aktif hale getirdiğiniz zaman bildirimlerin aktif olduğu tüm uygulamalar kilit ekranında görünecekler fakat, gösterilen bildirimin asıl içeriği görüntülenmeyecek. Bu içeriği Home tuşuna yapacağınız basit bir tıklamayla hızlıca görünür hale getirebilirsiniz. Touch ID”yi aktive edip, cihazınızı açtığınızda, mesajların içeriğini görebilirsiniz.

ön Görünümleri Göster alanında “Asla”yı seçerseniz, bildirim ön görünümleri iPhone ya da iPad açıkken de görüntülenmeyecektir.

Aynı seçenekler her bir uygulama için de kullanılabilir. Böylece iOS 11″deki bildirim gizliliği ayarlarında daha tekil kontrol sağlanmış oluyor. Aynı ayarı tüm uygulamalar için yapmak istemiyorsanız, Ayarlar > Bildirimler”e gelin ve hangi uygulamayı seçecekseniz ona tıklayarak uygulamanın bildirim sayfasının aşağısına doğru inin. “ön Görünümü Göster”e gelerek, bildirimi aktif hale getirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here