Ana sayfa Donanım iOS 11 güncellemesiyle iPad Pro dizüstü bilgisayarların yerini alacak

iOS 11 güncellemesiyle iPad Pro dizüstü bilgisayarların yerini alacak

0

Altı adet yeni, ustaca üretilmiş videolarda Apple”ın iPad Pro modellerinin henüz beta aşamasında olan iOS 11 işletim sistemleriyle çalışabildiği görülüyor. Apple genellikle beta yazılımların reklamını yapmaz ama, yeni ve etkili bir yazılımın kapıda olduğunun habercisidir betalar.

Apple yeni iPad Pro modellerini Haziran ayında çıkardığında gördük ki cihazın diz üstü bilgisayar gibi çalışmasını sağlayan bir çok özellik yazılım güncellemeleriyle sağlanmış. Apple iOS 11″in bu sezonda yayınlanacağını söylemişti.

 

Yeni iPad Pro modelleri güçlü işlemci ve daha büyük ekran gibi birkaç donanım geliştirimlerine tabi tutulmuştu ama yeni masa üstü biçimindeki gövde, çek ve bırak özelliği ve çoklu görevlendirme gibi önemli yazılım özelliklerinin bu modellerde uygulanmadığını gördük.

Apple”ın başkan yardımcısı Greg Jozwiak Haziran ayında iPad Pro”nun lansmanı yapıldığında “Tabii cihazlar şimdi gönderileceği için, iOS 10 ile gönderilecekler ama iOS 11″i bu sonbaharda ücretsiz güncelleme olarak kolayca edinebileceksiniz. Fakat iPad”i de ilgilendiren iOS 11″in tüm hikayesini henüz duymadınız” demişti.

Business Insider”dan Steve Kovach, Apple”ın iPad cihazını bu sonbaharda daha iyi hale getirmek için verdiği söze, Haziran”da hazırladığı bir videodaki görüş bildirisinde işaret etmişti :

“Bununla birlikte, Apple”ın verdiği söz, iPad cihazınızın diz üstü bilgisayarınızın yerini almaya hazır olduğu anlamına gelmiyor. özellikle klavye konusu olmak üzere hala bazı sorunlar var. Fakat iOS 11 çıktığında, Mac benzeri çok sayıda özelliği iPad”e getirecek olan büyük bir güncelleme sağlanmış olacak. Yeni bir dosya sistemi ve pencerelerin diğer uygulamalar üzerinde yüzmesini sağlayan çoklu görevlendirme gibi. Ve ana ekrana dönmek zorunda kalmadan uygulamalar arasında geçiş yapmanızı sağlayacak olan yeni bir sistem.”

 

Apple”ın geçmişte yapmadığı şekilde gelecek işletim sistemiyle ilgili bu videoları yayınlamış olması, büyük ihtimalle yeniden tasarımlanan iPhone 8 ile birlikte, yakın zamanda geniş çaplı bir etkinliği yapmayı tasarladığının güçlü bir işareti. Apple geçtiğimiz beş yıl boyunca yeni iPhone modellerini Eylül ayında tanıtmıştı.

Apple genellikle iOS”in yeni versiyonunu yeni iPhone”un lansmanından yaklaşık bir hafta kadar sonra yayınlar.

Aşağıdaki videoların bir çoğu daha pahalı ünite olan iPad Pro üzerinde yoğunlaşıyorlar fakat, diğer yazılım özellikleri yeni yazılım güncellemesi aldıklarında tüm iPad”lerde uygulamada olacak.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here