Ana sayfa Haber iOS 11.3″te iPhone performans kısıtlayıcıyı nasıl kapatırız?

iOS 11.3″te iPhone performans kısıtlayıcıyı nasıl kapatırız?

0

iOS 11.3 oldukça önemli bir güncelleme. Bu güncellemenin beraberinde getirdiği en önemli değişikliklerden biri ise, son zamanlarda Apple’ın imajını sarsan çalkantılara çözüm getirme niteliğini taşıyor. iOS’lerde eski iPhone modellerinin işlemcilerini yavaşlatan bir özellik olduğu ortaya çıkmıştı. Bunun amacının ise batarya kullanımını minimuma indirgemek olduğu söyleniyordu. Zira telefonların aniden kapanmasını önlemek için bu yola başvurduğunu söylemişti Apple. 
Bir çok kişi bu açıklamadan rahatsızlık duymuş, Apple iPhone batarya fiyatını 79$’dan 29$’a indirmek zorunda kalmış ve iOS 11.3’te bu özelliğin devre dışı bırakılması için işlevsellik kazandırılacağını açıklamıştı. Ve işte bu işlevsellik iOS 11.3’ün geliştirici versiyonlarına gönderildi. önümüzdeki bir kaç gün içerisinde genele açık beta versiyonuna da geleceği düşünülen güncellemenin son hali, önümüzdeki haftalar içerisinde yayınlanacaktır. Peki bu özellik telefonumuza geldiğinde nasıl kullanacağız?

Herşeyden önce iOS 11.3 kullanıyor olmalısınız. Apple son versiyonun ne zaman yayınlanacağını belirtmemekle birlikte, yazılımın beta yapımlarını isteyen herkesin alabileceğini söyledi. Batarya yönetimi özellikleri sadece ikinci beta versiyonunda yer alıyordu. Bu nedenle geçtiğimiz ay yayınlanan iOS 11.3 beta versiyonuna sahip olsanız  da, güncellemeniz gerekecek. 

Public tester olarak adlandırılan deneme kullanıcılarının arasında yer almak istiyorsanız, bu websitesine kayıt yaptırabilirsiniz. Bu işlemle birlikte işletim sisteminin son versiyonları değil, beta yazılımlarına dair güncellemelerin yükleneceği bir profil oluşturulacak. Profil kurulumu tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve Ayarlar uygulamasına gelerek, yazılım güncellemesi kontrolü yapın. Beta kaydınızı sildirmek isterseniz, profili sildikten sonra iOS’in son versiyonu yayınlandığında güncelleme yapabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here