Ana sayfa Haber iOS 11.3 beta 3″ü hemen indirebilirsiniz!

iOS 11.3 beta 3″ü hemen indirebilirsiniz!

0

iOS 11.3 betaları altın madeni değerinde olduklarını kanıtladılar. İlk beta sürümle birlikte yeni Animoji, ARKit’in yeni birversiyonu ve batarya durumu ile ilgili bazı veriler gelmişti. Bir hafta önce yayınlanan iOS 11.3 beta 2’de ise eski batarya kullanan iPhone sahiplerinin ‘performans iyileştirmeleri’ özelliğini devre dışı bırakmalarına imkan sağlayan yeni batarya özellikleri getirmişti. 

iOS 11.3 beta 3 versiyonu şu anda geliştirici beta kanalına giren herkes için indirmeye hazır durumda. Cihazınız halihazırda geliştirici profiline ayarlıysa, yeni güncellemenin yüklenmeye hazır olduğuna dair bir bildirim almış olmalısınız. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne giderek, yüklemeyi yapıp, güncellemeyi kurabilirsiniz. 

iOS 11.3 güncellemesi hayata geçtiğinde, iPHone’a çok sayıda yeni özellik getirecek. İnsanların en çok ilgilendikleri nokta ise, yeni Animoji olacak. Her ne kadar yeni emojilerin iOS güncellemesiyle birlikte gelmesine alıştıysak da, yeni bir Animojinin yayınlandığı ilk güncelleme olacak bu seferki. Aslan, ayı, ejderha ya da kafatası biçiminde toplamda 16’ya kadar yüz taklidi Animojisi yer alıyor yeni güncellemede. 

Buna ek olarak iOS 11.3 ile birlikte Apple’ın arttırılmış gerçeklik kiti ARKit 1.5’in en yeni versiyonu da geliyor. Yatay yüzeylere ek olarak ARKit artık duva ve kapı gibi dikey düzlemler üzerindeki nesneleri de algılayarak, nesneleri yerleştirebilecek. Apple’ın dediğine göre bir işaret ya da posterin yerini algılayabilen yeni ARKit’le interaktif müze sergileri düzenlenebilirken, aynı zamanda film posterleri de hayata geçirilebilecek. Ek olarak kamera görüşü çözünürlüğü ve otomatik odaklama %50 oranında daha fazla.

Ayarlar uygulamasına getirilen batarya durumu fonksiyonu ile kullanıcılar üçüncü taraf bir uygulama indirmeden bataryalarının durumunu görebilecekler. Apple, iPhone 6, iPhone 6S ve iPhone 7 kullanıcılarına özel olarak 29 dolar fiyatla batarya satışı yapıyor. Kullanıcılara batarya durumunu görme imkanı tanıyan firma, Apple mağazalarına batarya için akın eden iPhone kullanıcılarının sayısında düşüş yaşanmasını bekliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here