Ana sayfa İnternet İnternette Video İndirmenin En Kolay Yöntemleri

İnternette Video İndirmenin En Kolay Yöntemleri

0
video indirme siteleri

İnternette başta YouTube olmak üzere pek çok video yayını yapan web site bulunuyor. İstediğiniz, beğendiğiniz veya akıllı cihazınıza kaydetmeniz gereken durumlar için video indirmenin en kolay yollarını araştırdık.

kolay video indirme siteleri

Web üzerinden video indirmek için ilk kullanabileceğiniz site YouTube veya Vimeo olabilir. Vimeo isteyenlerin yükleme yapmasına izin verirken YouTube ise ‘YouTube Go’ uygulaması ile istediğiniz videoyu indirmeyi mümkün kılıyor. Sosyal medya platfromlarında ise bu yöntemler değişiyor. Facebook videoların kaydedilmesine izin veriyor ama çevrimdışı moddayken izlemek için depolama yapılmasına müsade etmiyor. Popüler paylaşım uygulamalarından Instagram ve Twitter’da da durum bu şekilde görünüyor.

facebook video indirme

FB Down ile Facebook’ta video indirme

FB Down ile Facebook’tan video indirmek oldukça kolay. İlk olarak programı indirip bilgisayarınıza kurun, indirmek istediğiniz bağlantıyı kopyalayarak FB Down arama çubuğuna yapıştırın. Artık düşük ya da yüksek kalitede MPEG-4 dosya formatında videolarınızı indirebilirsiniz. ‘Facebook Live Videolar’ için de çalışan uygulamanın dilerseniz Chrome uzantısını da kurabilirsiniz.

twitterda video nasıl indirilir

TW Down ile Twitter’da video indirme

FB Down programı ile aynı şirketten çıkan bu programı kullanmak için, indirmek istediğiniz videonun baplantısını kopylayarak TW Down’ın arama çubuğuna yapıştırın. Böylelikle istediğiniz kalitede videolarınızı MPEG-4 formatında indirebilirsiniz. İsteyenler, videolarını MP3 formatında ses dosyası olarak da cihazına yükleyebilir.

instagramda video indirme

Instagram’da video nasıl indirilir?

En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da video indirmek için pek çok uygulama bulunuyor. Downloadgram en çok kullanılanlarından sadece birisi… Bilgisayardan giriyorsanız önce indirmek istediğiniz vdeonun çubuğuna tıklayarak bağlantıyı kopyalayın. Mobilde indirecekseniz de ilk olarak paylaşımın sağ üst köşede bulunan dikey üç noktasına tıklayıp, gelen seçeneklerden ‘URL Kopyala/Paylaş’a dokunmalısınız. Bu URL’i Downloadgram’ın arama çubuğuna yapıştırıp videonuzu indirmeye başlayabilirsiniz.

youtube video indirme

YouTube’da video indirme alternatifleri

SaveFrom sayesinde YouTube’dan kolay bir şekilde dilediğiniz videoları indirebilirsiniz. Öncelikle adres çubuğunda yazan youtube.com satırının başına ‘conv’ yazmanız gerekiyor. Enter tuşuna bastığınızda karşınıza videonun analizi yapılmış olarak, direkt SaveFrom sitesi çıkacak. Bu noktada diğer uygulamalarda olduğu gibi kopyala/yapıştır işlemlerine gerek kalmaz. Hem zamandan tasarruf edeceksiniz hem de videolarınızı kolayca indirebileceksiniz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here