Ana sayfa İnternet İnternette kaç kişi var?

İnternette kaç kişi var?

0

İnsanlık tarihinin en önemli teknolojilerinden biri olan internet, dünya nüfusunun kaçta kaçını barındırıyor merak ediyor musunuz?
 

2011 yılı içerisinde internet kullanımı daha önce görülmemiş bir artış yaşadı ve bağlı cihaz sayısı da hızla arttı. Mobil cihazların da sahnede başrol oynamaya başlamasıyla birlikte internette online durumda olan kişi sayısı, gezegenin toplam nüfusunun 3’te 1’ine denk hale geldi. Pingdom’un yaptığı bir araştırmaya göre 2011 internet kullanımının saatlik ortalaması alındığında, 555 milyon internet sitesi içerisinde toplam 2.1 milyar insan bulunuyor. Yani yaklaşık olarak, 7 milyara yaklaşan insan nüfusunun neredeyse 3’te 1’i şu an internette online durumda.
 

 
Pingdom’un araştırmasında biraz daha derine baktığımızda, daha da ilginç istatistiklerle karşılaşıyoruz. Buna göre, 2.1 milyar insan internette online, yani çevrimiçi durumdayken, tam 3 milyar 146 milyon elektronik posta hesabı ise aktif durumda. İşin daha da ilginci ise sosyal ağlarda yaşanıyor. Sosyal ağlardaki hesap sayısı, interneti kullanan toplam kişi sayısından daha fazla! öyle ki, 2.1 milyar insanın 2.4 milyar sosyal ağ hesabı, 2.6 milyar da IM (anlık mesajlaşma servisi) hesabı bulunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here