Ana sayfa İnternet İnternet yasaklarında son halka

İnternet yasaklarında son halka

0

Yüzbinlerce üyesi olan online oyun Ogame yasaklandı

Türkiye’deki internet yasakları içinden çıkılmaz bir hal almaya başlamış gibi görülüyor. Artık herkesin bildiği YouTube yasağı, sık sık yasaklanan bazı Google servisleri, irili ufaklı onlarca sitenin başına gelenler.

Şimdi sıra hangi sitede sorusunun cevabını almamız da pek uzun sürmedi. Gameforge tarafından yayınlanan ve Türkiye’de 600.000’e yakın oyuncusu olan dev online oyun Ogame, Türkiye’de yasaklandı.

 

 
Siteye erişmeye çalışan kullanıcılar büyük şaşkınlık yaşadı. www.ogame.com.tr adresinde “T.C. Kartal Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesinin 16.02.2010 tarih ve 2010/44 D.İş sayılı kararı gereği erişime engellenmiştir.” Yazısı yer alıyor.

DNS ayarlarını değiştirerek girmeye çalışan, örneğin OpenDNS kullanan oyuncular sadece “It Works” yazısıyla karşılaştılar. Konuyla ilgili detaylı bir resmi açıklama olmadı; ancak oyunda bu durum çözümlenene kadar saldırıların durdurulduğu aktarılıyor.

Ancak çok geçmeden üyelerin oyuna girememe sorunu da çözüldü. Sadece alan adı yasaklanan site, http://www.ogame.org/ adresinden hizmet vermeye devam ediyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here