Ana sayfa İnternet İnternet Oskarları sahiplerini buluyor

İnternet Oskarları sahiplerini buluyor

0

8. Altın örümcek web ödülleri için başvurular başlıyor

DorukNet tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Altın örümcek Web ödülleri için başvurular 15 Şubat Pazartesi günü başlıyor. Türkiye”nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu olan Altın örümcek Web ödülleri”nde 32 kategoride 2009 yılının en iyi web siteleri ve internet teknolojileri alanındaki projeler ödüllendirilecek.
 
Adaylar 32 kategori  içerisinden, web sitelerinin değerlendirilmesi için uygun gördükleri en fazla 3 farklı kategoride başvuruda bulunabilecekler. 31 Mart’ta, başvuruların sona ermesinin ardından, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan juri üyeleri toplanarak adayları ön eleme, grup elemeleri ve final elemelerinde üç aşamalı olarak eleyecekler. 8.Altın örümcek Web ödülleri”ne yapılan başvurular toplam 10 değerlendirme kriteri baz alınarak gerçekleştirilecek. Bu kriterler; tasarım, navigasyon, içerik, teknoloji, etkileşim, pazarlama, yaratıcılık/yenilik, gizlilik politikası/ bilgi güvenliği, genel deneyim/kullanılabilirlik, görme engellilere uygunluk olarak belirlendi. 

Final değerlendirmeleri sonucunda  jürinin oyları ile  belirlenmiş olan ödül sahipleri Eylül ayında düzenlenecek, ödül gecesinde  açıklanacak. Organizasyonda ayrıca, halk  oylaması ile internet kullanıcılarının da organizasyona katılımının teşvik  edilmesi ve beğenilerini duyurabilecekleri bir platform yaratılıyor. Halk oylamasına katılmak isteyen internet kullanıcıları 08 – 30 Haziran 2010  tarihleri arasında organizasyonun resmi web sitesi olan http://altinorumcek.com ‘u ziyaret ederek oylama hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecekler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here