Ana sayfa İnternet Internet Explorer”daki tehlike!

Internet Explorer”daki tehlike!

0

Explorer’ın siber saldırılara açık olduğu belirtildi

Federal Enformasyon Teknolojileri Güvenliği Dairesi, “Internet Explorer”daki  güvenlik açıkları konusunda uyarıda bulundu. Explorer tarayıcı kullanılan bilgisayarların siber saldırılar sonucu çökertilebileceği belirtildi. Bilgisayar korsanları manipüle ettikleri bir web sayfası aracılığıyla, Internet Explorer kullanan bilgisayarları tahrip edici bir yazılım gönderebiliyor.

Bu yüzden kullanıcılara Internet Explorer’deki güvenlik açığı giderilene kadar, Firefox ya da Safari gibi alternatif tarayıcılar kullanılması önerildi.

Güvenlik açığ i-explorer’in Windows’un XP, Vista ve Windows 7 sürümlerini kapsıyor. Microsoft’tan yapılan açıklamada, şimdiye kadar i-explorer kullanan bazı kurumların siber saldırılara maruz kaldığı belirtildi. Microsoft, sorunun giderilmesi için çalışmaları sürdüğünü duyurdu.

Microsoft, Windows Internet Explorer’deki güvenlik açığının giderilmesi için arama motoru Google ile işbirliği yapıyor. Google geçtiğimiz günlerde çin’de internet korsanlarının siber saldırılarına maruz kalmıştı. İnternet arama motoru Google insan hakları aktivistlerinin gmail hesaplarına siber saldırı düzenlemekle suçladığı çin yönetimini uyarmış ve bu ülkedeki faaliyetlerini sonlandırmakla tehdit etmişti.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here