Ana sayfa İnternet Internet Explorer 9″daki gizli mesaj…

Internet Explorer 9″daki gizli mesaj…

0

Microsoft’un Internet Explorer 9’u yayınlayalı sadece birkaç gün geçmesine rağmen, yeni versiyon hazırlığı gözlerden kaçmadı…
 

Tarayıcı dünyasında yaşanan amansız rekabette uzun süredir lider konumunda bulunan Internet Explorer, son versiyonu IE 9 ile geçtiğimiz günlerde kullanıcılarının karşısına çıkmıştı. Internet Explorer 9’un ilk günlerinde milyonlarca indirilme sayısına ulaşan Microsoft, görünen o ki Internet Explorer 10 için hazırlıklara başlamış bile. Internet Explorer 9’un içerisinde, bir sonraki IE versiyonu Internet Explorer 10 ile ilgili gizli bir mesaj bulundu.

 

internet explorer
Rus menşeili bir internet sitesinin ortaya çıkardığı gizli mesajda, IE 9’dan IE 10’a güncelleme yapmak için bir buton bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar IE 9’larını IE 10’a güncelleyebilecek! Tabii ki şimdi değil, IE 10 yayınlandığı zaman… Peki bu diyalog kutusu ne anlama geliyor? Microsoft, Internet Explorer 9’u ve diğer Microsoft ürünlerini Windows Update üzerinden yayınlıyordu. Internet Explorer 10 ile birlikte Windows Update’ten vazgeçilecek gibi görünüyor. Onun yerine firma, Internet Explorer 10’u yine tarayıcının kendi bünyesinden güncellemeyi planlıyor. Bu senaryo doğru çıkarsa, Windows Update servisi ne gibi bir yenilenme sürecine girecek merak konusu.
 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here