Ana sayfa Haber Intel, yeni teknolojilerini CES”te tanıttı

Intel, yeni teknolojilerini CES”te tanıttı

0

Intel CES 2013″te kullanıcıların mobil cihaz deneyimlerini hızlandırmak için akıllı telefon, tablet ve ultrabook kategorilerindeki yeniliklerini sergiledi

Intel”in gelişmekte olan pazarlar için geliştirdiği yeni akıllı telefonu, 5 saniyede 5 megapiksel görüntü kalitesinde 7 fotoğraf çekebiliyor. Yeni 4. nesil Intel® Core™ işlemcilerle cihazlarda pil ömrü 9 saatin üzerine çıkıyor, kullanıcıları şarj aletlerini yanlarında taşıma zorunluluğundan kurtarıyor. tabletler için özel olarak tasarlanan 22 nm dört çekirdekli “yongada sistem” (SoC), bugüne kadarki en güçlü işlemci olarak öne çıkıyor. Dönüştürülebilir tasarımlara sahip, daha kişisel ve sezgisel yenilikçi ultrabook”ları CES”te ilgi gören yenilikler arasında yer aldı. CES”te sergilenen Intel prototip ürünleri, yakın gelecekte kullanıcılarla dokunmatik, ses, yüz tanıma ve mimiklere dayalı etkileşim kurabilecek çok daha akıllı cihazları müjdeliyor.
 

Tabletler için özel olarak tasarlanan 22 nm dört çekirdekli “yongada sistem” (SoC), bugüne kadarki en güçlü işlemci olarak öne çıkıyor. Dönüştürülebilir tasarımlara sahip, daha kişisel ve sezgisel yenilikçi ultrabook”ları CES”te ilgi gören yenilikler arasında yer aldı. CES”te sergilenen Intel prototip ürünleri, yakın gelecekte kullanıcılarla dokunmatik, ses, yüz tanıma ve mimiklere dayalı etkileşim kurabilecek çok daha akıllı cihazları müjdeliyor.
 

Intel bu yıl CES”te önceki adı “Lexington” olan yeni düşük enerji tüketen Atom™ tabanlı platformu ve üst seviye akıllı telefon pazarını hedefleyen yeni akıllı telefon referans tasarımını tanıttı. Acer, Lava ve Safaricom”un destek verdiği yeni platform, hızlı web tarama için yüksek performans, multimedia ve android uygulamalar gibi Intel”in güçlü özelliklerini hızla büyüyen bu akıllı telefon segmentine taşıyor.
 

Yeni platform 1.2 GHz hızına çıkabilen Hyper-Threading Teknolojisi ile Intel Atom Z2420 işlemci, 5 saniye içinde 5 megapiksel görüntü kalitesinde 7 fotoğraf çekebilen 2 kameraya kadar destek gibi gelişmiş özellikler sunuyor. Platform ayrıca maliyete dikkat eden tüketiciler için çift Sim / çift bekleme özelliği sunan Intel XMM 6265 HSPA+ modemle geliyor. Intel Atom tabanlı yeni cihazların özellikle gelişmekte olan ülkelerde ilk kez akıllı telefon alacak kullanıcılar ile cihaz performansı ya da kullanıcı deneyiminden ödün vermeden daha uygun maliyetli cihazlar tercih edecek kullanıcılar tarafından heyecanla karşılanması bekleniyor.
 

Intel CES”te önceki adı “Clover Trail+” olan, performanslı ve orta seviye akıllı telefonlar için Intel Atom Z2580 işlemci platformunu da tanıttı. Platform Hyper-Threading Teknolojisi ile çift çekirdekli Atom işlemci ve çift çekirdekli grafik işlemciden oluşuyor. Yeni platform Intel”in mevcut Intel Atom Z2460 işlemci platformunun iki katı performans, daha az enerji tüketimi ve daha uzun pil ömrü getiriyor.
 

Intel üzerinde çalışan tablet ve tablet olarak da kullanılabilen ultrabook”lardan oluşan ürün yelpazesi de hızla genişliyor. Mobil, bağlı ve tam bir Windows 8 deneyimi sunan Atom platformu tüm gün pil ömrü sunuyor. Farklı üreticiler tarafından pazara sunulan Intel Atom Z2760 işlemci ve Windows 8 üzerinde çalışan yeni tabletlerde önümüzdeki haftalarda daha fazla modelin pazarda olması bekleniyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here