Ana sayfa Donanım Intel yeni işlemcilerini açıkladı!

Intel yeni işlemcilerini açıkladı!

0

Intel, Sandy Bridge mikromimarisine sahip işlemci ailesini yeni işlemcilerini, fiyatlarıyla birlikte açıkladı! Yeni seri ile birlikte eskilerin de fiyatı ne kadar düştü?
 

İşlemci dünyasına kazandırdığı Sandy Bridge platformuyla istediği başarıyı yakalayan Intel, şimdi de yeni Sandy Bridge işlemcilerini dünyaya tanıtıyor. Bu sabah itibariyle tam 16 yeni Sandy Bridge işlemcisi açıklandı. Yeni işlemcilerle birlikte Intel, piyasadaki mevcut masaüstü işlemcilerin fiyatında da indirime gidiyor. 16 yeni işlemcinin 11’i masaüstü işlemciler için ve LGA 1155 soketine sahip. Geri kalan 5 işlemci ise dizüstü bilgisayarlar (daha genel bir ifadeyle, mobil bilgisayarlar) için geliştirildi.
 
Intel Sandy Bridge
Yeni serinin en ucuz ürünü, tek çekirdekli Celeron G440. Fiyatı ise $37. Dört çekirdekli olan Core i5-2320 ise $177’dan satılacak. Mobil tarafta ise dört çekirdekli Core i7-2960XM, $1096 gibi dudak uçuklatan bir fiyata sahip. Sandy Bridge’in mobil platformunun en ucuz ürünü ise çift çekirdekli B840 Celeron. Fiyatı $86.
 
Intel Sandy Bridge
Yeni seri ile birlikte piyasadaki mevcut işlemcilerin fiyatında da %2 ile %6 arasında indirime gidildi. Buna göre serinin gözde ismi Core i7-2600S’in fiyatı 12 dolar ucuzladı ve $294 oldu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here