Ana sayfa Haber Intel yeni Broadwell Extreme işlemcisini duyurdu fiyatı da oldukça Extreme!

Intel yeni Broadwell Extreme işlemcisini duyurdu fiyatı da oldukça Extreme!

0

2015’in tepe seviye Intel işlemcilerinden Broadwell, hala etkisini göstermeye devam ediyor ve genel olarak oyun bilgisayarlarında tercih edilen Broadwell i7 işlemcilere yeni varyasyonlar eklendi. Intel, mobil ve B2B konularında yeni kararlar almışken bununla birlikte Atom işlemcileriyle ilgili radikal kararlar almışken Skylake‘lere iyi bir alternatif sunuldu. 

Intel Broadwell Extreme’in özellikleri, altyapısı ve fiyatı da isimi kadar “Extreme”. Intel Core i7 olarak satışta olacak olan yeni ekstrem işlemcinin en ilgi çekici özelliği Turbo Boost MAX Technology 3.0. Yani, bir önceki nesillerde Turbo Boost Technology olarak yer alan teknoloji, artık Turbo Boost MAX Technology 3.0 olarak adlandırılıyor. Henüz yeni bir teknoloji, hangi ara 3.0’a yükseldi anlamadım. 

Editörün notu: Turbo Boost MAX Technology 3.0 yazana kadar, Intel 7. Nesil işlemcilerini duyurdu zaten.

Şaka bir tarafa, Intel’in yeni işlemcisi 7’den 70’e hitap edebilecek özelliklere sahip. Video editörleri için, VR meraklılarına, profesyonel oyunculara ve iş istasyonu kullanıcılarına yönelik incelikle ve titizlikle hazırlanmış bir işlemci olarak tanıtıldı. 

İşte o ekstrem özellikler:

10, 8 ve 6 çekirdek alternatifleri, 4 kanallı DDR4-2400 bellek desteği, 25MB Intel Smart Cache yazılımı, LGA 2011 v3 soket, Intel Ready Mode Technology ve Intel X99 uyumluluğu.

Şimdi geldi sıra, bu işlemcinin fiyatına; kalp problemi olmayan okumasın: 1750 dolar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here