Ana sayfa Haber Intel sınırları zorladı! İşte kredi kartı büyüklüğündeki Compute Card!

Intel sınırları zorladı! İşte kredi kartı büyüklüğündeki Compute Card!

0

compute-card-ozellikleri

Sadece bir kredi kartı büyüklüğünde olan Compute Card”ın teknik detayları belli oldu. Kart bilgisayar olarak bilinen ve diğer büyük bilgisayar üreticilerinin de radarında olan Compute Card teknolojisinin yakın zamanda diğer markalara ait bilgisayarlarla da uyumlu bir şekilde çalışacağı belirtiliyor.

Bilgisayar teknolojisinde liste başı isimlerden olan Intel”in tasarım ve teknoloji sınırlarını akıl almaz küçüklükteki ölçüleriyle zorlayan Compute Card tanıtımı büyük ilgi topladı.

 

compute-card-ozellikleri

Compute Card tek başına bir bilgisayar olarak çalışmıyor ancak HP, Lenovo, Dell, LG Display, SMART Technologies firmalarının üreteceği yeni nesil bilgisayarlarla Compute Card kullanılabilecek. Kart bilgisayarın öncelikli olarak akıllı ev sistemlerinin güncellenmesinde kullanıcılara kolaylık sağlanması amaçlanıyor.

 

compute-card-ozellikleri

Intel”in Compute Card”ı dört farklı seçenek ile kullanıcıyla buluşacak.

Bu dört farklı cihazın teknik ve donanım özelliklerinin şu şekilde olması bekleniyor;

Compute Card”ın dört farklı modelinde işlemci olarak; Intel Celeron N3450, Pentium N4200, Core i3-7Y30 ve i5-7Y57 seçenekleri olacak. Bu dört modelden Core işlemciye sahip olanlarda 4GB DDR3 RAM ve 128 GB SSD bellek bulunacak. Compute Card”ın fiyatı modeline göre farklılık gösterecek. Kredi kartı büyüklüğündeki bu modellerin fiyatlarının 500 ila 1400 TL arasında olması bekleniyor.

Compute Card Ağustos”de piyasada olacak.

Computer Card tek başına bir bilgisayar olarak çalışmıyor ancak HP, Lenovo, Dell, LG Display, SMART Technologies firmalarının üreteceği yeni nesil bilgisayarlarla Computer Card kullanılabilecek. Kart bilgisayarın öncelikli olarak akıllı ev sistemlerinin güncellenmesinde kullanıcılara kolaylık sağlanması amaçlanıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here