Ana sayfa Donanım Intel”in yeni nesil ekran kartı sürücülerinde büyük kolaylık

Intel”in yeni nesil ekran kartı sürücülerinde büyük kolaylık

0

Normal bilgisayar oyuncularının sistemlerinde yer alan oyunlara özel ekran kartları vardır. Fakat bir çok kişi makinenin üzerinde çalıştığı Intel işlemci ile birlikte gelen ekran kartlarının olduğu diz üstü bilgisayarlarda oynarlar oyunlarını. Entegre ekran kartlarının olduğu makinelerde oyunları istediğiniz gibi çalıştırmak, bir çok ayar gerektirebiliyor. Bu nedenle Intel bu zahmeti ortadan kaldırmak için oyun ayarlarını sizin adınıza otomatik olarak yapmaya karar verdi.

Intel Grafik Sürüsücü’nün Windows için son versiyonu (version 15.65) beta modunda bir özelliği içeriyor. Bu özellik optimal deneyimi sağlamak için oyun ayarlarını otomatik olarak yapacak. Hem Age of Empires: Definitive Edition hem de Final Fantasy XII: The Zodiac Age HD için destek içeren sürücünün halen desteklediği diğer oyunlar arasında bulunuyor Battlefield 1, Battlefield 4, American Truck Simulator, Call of Duty WWII, Destiny 2, DOTA 2, Grand Theft Auto V, League of Legends, Overwatch ve World of Tanks. 

Bu yeni özellikten faydalanmak için en az 6. nesil Intel Core işlemci kullanıyor olmanız gerekiyor. Bu özelliğin sisteminizde kullanılabilir olduğunun farkına varacaksınız çünkü bir oyun simgesi ‘Grafik Kontrol Paneli’nde görülebilir olacak. Kingdom Come: Deliverance, Street Fighter V: Arcade Edition ve Metal Gear Survive gibi bazı oyunlar yüksek teknolojili çiplerle sınırlı olacaklar. Intel bu oyunları ‘Iris Pro Graphics’ ile desteklenen oyunlar olarak tanıtıyor.
Peki Intel bunu neden şimdi yapıyor? Bir yandan zararın neresinden dönülürse kardır mantığıyla hareket edilirken, diğer yandan Radeon RX Vega M Graphics  destekli 8. Nesil Core  işlemcilerinin çıkışıyla birlikte işlemci grafik performansı bağlamında oyunlarını daha iyi hale getirmek istiyor. Bu çiplerde otomatik oyun ayarlarının yapılıyor olması, oyunlar için tasarlanmış diz üstü bilgisayarların kullanımını daha da geniş bir tabana yayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here