Ana sayfa Haber Intel”in IFA 2015 planları

Intel”in IFA 2015 planları

0

Intel IFA 2015‘e 4 farklı kategoride hazırlanıyor. Mobil kategorisi, IoT kategorisi, Kamera teknolojileri ve her zaman yaptığı gibi iş istasyonu kategorilerinde 2015’in son çeyreğinde ve 2016’da ortaya çıkacak olan yeni teknolojilerini tanıtacaklar. Intel’in, IFA 2015‘te özellikle öne çıkaracağı RealSense teknolojileri ve IoT teknolojileri görülmeye değer. Bu teknolojiler özellikle 4G bağlantı türüne muhtaçlar. RealSense teknolojisini aslında Intel’in Windows 10 ile birlikte piyayasaya sürdüğü-süreceği iş istasyonlarında görmeye başladık, zira Microsoft Hello denen güvenlik sistemi RealSense sayesinde çalışabiliyor. Buna ek olarak, RealSense teknolojisi, mimarlık, modelleme türündeki mesleklere de yardımcı olacak. RealSense artık PC’lerdeki yerini, daha somut bir cihaz halini alıyor, yani Intel RealSense tıpkı Xbox Kinect veya türevleri gibi VR aracı olarak da çalışabilecek.  Alan taramaları, gerçek zamanlı 3 boyutlu modellemeler Intel’in RealSense teknolojisiyle, IFA 2015’te tanıtılacak olan cihazlarla karşımızda olacak.

RealSense‘in sağlayacağı sana gerçeklik yeniliklerinin yanısıra, Intel’den farklı VR cihazları da bekleniyor. Hatırlayacağınız gibi Microsoft, geçtiğimiz yıl içerisinde HoloLens’i tanıtmıştı ve HoloLens ile birlikte artık VR teknolojileri ve yapay ortam üreten teknolojiler eskisi kadar ulaşılamaz ve pahalı olmayacaklar. Gelinen bu durum, Intel’in de VR cihazları üretebilme noktasına getirdi bununla birlikte zaten Intel’in Oculus Rift’e oyun derecesinde destekçi olduğunu da biliyoruz.

Merak edilen konu ise Intel, işlemci türünden IFA 2015‘te neler yapacak? Ek olarak, Intel geçtiğimiz yıl “proje olarak” sunduğu ve İstanbul’da basına tanıttığı IoT projelerini de bu fuar çerçevesinde somut olarak tanıtması da bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here